loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Starostwo Powiatowe w Końskich zaprasza uczniów Szkół Ponadpodstawowych do udziału w Konkursie Literackim

Paweł Goraj - Administrator

PAMIĘCI PATRONA POWIATU KONECKIEGOzdjęcie plakatu z zaproszeniem do udziału w konkursie opis plakatu w artykule BŁOGOSŁAWIONEGO KSIĘDZA KAZIMIERZA SYKULSKIEGO pn. ”NIEZŁOMNY PATRON”

Zbliża się osiemdziesiąta rocznica śmierci patrona Powiatu Koneckiego Błogosławionego Kazimierza Sykulskiego. Dokładnie 11 grudnia1941r. o godzinie 15.18, w obozie koncentracyjnym Auschwitz, została wykonana egzekucja przez rozstrzelanie. Konecki kapłan zginął wierny służbie Bogu, ojczyźnie i ludziom. Swoją niezłomną postawą imponował ówczesnej młodzieży.

Czy dziś wartości, którymi kierował się w życiu są istotne dla młodego pokolenia? Jaką rolę we współczesnym świecie odgrywają takie autorytety i czy młode pokolenie ich poszukuje? Może dowiemy się tego dzięki powiatowemu konkursowi?

 

Mamy też nadzieję, że uczestnictwo w nim będzie doskonałą okazją do poznania postaci i działalności księdza Kazimierza, a pamięć o nim i pielęgnowanie wartości, którym hołdował najpiękniejszym i najtrwalszym pomnikiem.

Regulamin Konkursu - (plik.pdf) - 201 kb

Klauzula - (plik.pdf) - 100 kb

Redakcja Kwartalnika Powiat Konecki