loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Wszystko dla naszych milusińskich

Paweł Goraj - Administrator

O tym, że warzywa są zdrowe i zdjęcie organizatorów i starosty koneckiego w dniu święta dynipowinniśmy włączać je do naszego jadłospisu, wszyscy doskonale wiemy. Jednak jak do tego przekonać najmłodszych? Oczywiście poprzez zabawę! Taki pomysł przyszedł do głowy przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich „Nasz Maleniec” w Maleńcu - Sylwii Żochowskiej. W sobotnie popołudnie 30 października, wraz z członkami koła, zorganizowała na terenie Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu zabawę pn.”ŚWIĘTO DYNI”. Zaprosiła do udziału w niej przede wszystkim milusińskich, by w malowniczej, jesiennej scenerii, zachęcić do jedzenia warzyw, ruchu na świeżym powietrzu i zintegrować lokalną społeczność.

 

Tak ciekawą inicjatywę poparł Starosta Konecki - Grzegorz Piec obejmując ją patronatem honorowym. Wspaniała pogoda i liczne atrakcje przyciągnęły do Maleńca wielu zainteresowanych. Starosta Konecki Grzegorz Piec przywiózł dla najmłodszych kosz pełen SŁODKICH SKARBÓW. Organizatorzy wybrali dynię jako motyw przewodni, bo swoim kształtem i kolorem budzi pozytywne skojarzenia, a z jej miąższu można przygotować wiele smacznych potraw. Przybyli mieli okazję spróbować wielu z nich m.in.: zupy dyniowej, lecza, konfitur i wypieków, wśród których swoim smakiem zachwycał przepyszny chleb dyniowy. Przy tej okazji należy wspomnieć, że Polska jest czołowym producentem dyni w Europie. Można więc śmiało stwierdzić, że to nasz naturalny skarb, źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, błonnika, witamin: A, E, z grupy B, czyli samo zdrowie. Dla dzieci przygotowano wiele zabaw i konkursów. Aktywność na świeżym powietrzu sprawiła, że dzieci z apetytem zabrały się do jedzenia dyniowych przysmaków, a ich słodki smak zachęcił do jedzenia warzyw. Zwieńczeniem malenieckich atrakcji była mini dyskoteka. To było wspaniałe, rodzinne, jesienne popołudnie, a zadowolenie na dziecięcych buziach, najwspanialszym podziękowaniem dla pomysłodawców. Czekamy na kolejne, ciekawe pomysły.

Agnieszka Krakowiak

Galeria zdjęć - Wszystko dla naszych...

2  3  4

5  6  7

8  9  10

11  13  14

15  16

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich