loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Bądź widoczny na drodze

Paweł Goraj - Administrator

To tytułowe hasło nabiera zdjęcie grupowe policjantek i przedstawicieli powiatu przekazujących opaskipraktycznego znaczenia szczególnie teraz - w jesienne wieczory, w czasie wzmożonego ruchu w pobliżu cmentarzy. Zmrok zapada coraz szybciej, a widoczność na drodze drastycznie spada na skutek zmiennych warunków pogodowych. Poprawa widoczności osób poruszających się poboczem, czy przechodzących przez jezdnię, dzięki używaniu odblasków wpływa znacząco na poprawę bezpieczeństwa. W środę, 27 października starosta Grzegorz Piec i członek zarządu Jarosław Staciwa przekazali, przedstawicielkom Powiatowej Komendy Policji w Końskich: podkom. Sylwii Sobczyńskiej i st. sierż. Marcie Przygodzkiej, 600 opasek odblaskowych z herbem i napisem „Powiat konecki”.

 

Takie proste działania łączące w sobie aspekty promocyjne i profilaktyczne, mogą poprawić bezpieczeństwo na drogach .Wszystkie przekazane opaski odblaskowe trafią w najbliższym czasie do mieszkańców naszego powiatu w czasie działań prowadzonych przez funkcjonariuszy koneckiej komendy.

Adam Kubka