loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Św. Mikołaj pomaga zdolnym uczniom z II LO

Paweł Goraj - Administrator

Choć do 6 grudnia mamy zdjęcie starosty koneckiego i członka zarządu z uczniami z 2 LOjeszcze trochę czasu, to cztery zdolne uczennice II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie: Wiktoria Tomasik, Aleksandra Zbróg, Magda Salata, Klaudia Makuch, mogą powiedzieć, że już spotkały się ze Św. Mikołajem. W środę, 27 października starosta Grzegorz Piec i członek zarządu Jarosław Staciwa wręczyli nagrody stypendialne Fundacji Świętego Mikołaja, wspomagające rozwój zainteresowań i pasji wykraczających poza zajęcia określone programem nauczania.

 

Na oficjalnej stronie fundacji czytamy: „Chcąc pomagać mądrze, stawiamy na budowanie kultury solidarności z społecznościach lokalnych - dlatego program Stypendia św. Mikołaja prowadzony jest w ścisłej współpracy ze szkołami, które zaangażowane są w wybór stypendystów i prowadzenie zbiórek pieniędzy na stypendia. W ten sposób umacnia się tradycja pomagania sobie nawzajem, otaczania opieką potrzebujących, a program stypendialny zbudowany jest na rzeczywistym zaufaniu społecznym.”

Koordynatorem działań fundacji na terenie II LO jest nauczycielka języka niemieckiego - Agnieszka Woźniak. Wszystkie takie inicjatywy spotykają się z przychylnością i wsparciem ze strony dyrektor Beaty Salaty. Obie panie zgodnie stwierdzają, że dotychczasowe działania prowadzone od 9 lat, były owocne i znaczącym stopniu wsparły możliwość rozwijania zainteresowań wielu uczniów tej szkoły. Dzięki aktywności na tym polu, II LO odwiedziła kilka lat temu Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda, a kontakty i współpraca podtrzymywane są do dnia dzisiejszego.

Adam Kubka

Galeria zdjęć - Św. Mikołaj pomaga...

2  3  5

4

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich