loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

IV Powiatowe Sympozjum Naukowe

Paweł Goraj - Administrator

22 października w Zespole Szkół zdjęcie przedstawicieli starostwa powiatowego i uczniów w dniu sympozjumPonadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie odbyło się IV Powiatowe Sympozjum Naukowe, którego hasło przewodnie brzmiało: „Zdrowie to nie wszystko, ale wszystko jest niczym bez zdrowia”. Temat zdrowia został przedstawiony w sposób wieloaspektowy. Poruszono kwestie medyczne, ale również podano kilka propozycji zajęć, ćwiczeń, których zadaniem jest poprawa naszego fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu. A ponieważ temat zdrowia towarzyszył człowiekowi od zawsze, przywołano informacje dotyczące sposobów utrzymania zdrowia w przeszłości.

Odniesiono się do literatury, w której możemy odnaleźć sposób na poprawę kondycji człowieka w najdawniejszych tekstach pisanych.

Sympozjum miało na celu uświadomić wszystkim uczestnikom, iż o zdrowie należy zabiegać, aby je utrzymać i pomnażać, oraz należy nim tak gospodarować, aby wystarczyło go na długie lata dobrego życia. W sympozjum wzięli udział prelegenci:

Katarzyna Dubeltowicz – etnolog z Muzeum Wsi Kieleckiej, która bardzo ciekawie przybliżyła temat higieny na polskiej wsi w XIX i XX wieku.

Jakub Urban - absolwent Liceum Ogólnokształcącego naszej szkoły, absolwent Wydziału Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Reprezentant Polski podczas V Forum Młodych rolników w Brukseli. Ubiegłoroczny stypendysta Stypendium Miasta Stołecznego Warszawy im. Jana Pawła II. Obecnie doktorant Szkoły Doktorskiej SGGW w Warszawie.

Jakub Urban przedstawił temat: „Ziołowo i zdrowo” – czyli o wykorzystaniu ziół w profilaktyce i leczeniu człowieka.

W dalszej części Sympozjum, uczniowie klasy maturalnej pod kierunkiem Marzeny Maleszak, przygotowali pracę badawczą w ramach projektu edukacyjnego z języka polskiego w zakresie rozszerzonym na temat funkcjonowania motywu zdrowia w literaturze. Pracę zaprezentowali uczniowie: Sandra Gonciarz, Julia Wrona i Mateusz Lisowski.

Podczas Sympozjum były również wystąpienia uczniów naszej szkoły. Matylda Choromańska i Mateusz Grabowski – zaprezentowali krótki koncert muzyczny na pianinie. Kinga Kurp, Maria Karkusiewicz, Małgorzata Kołodziej, Julia Stąpór i Agnieszka Kowalczyk wykonały piosenkę „Chodź pomaluj mój świat”. Młodzież przygotowana pod kierunkiem Bożeny Młodawskiej zatańczyła walca angielskiego i belgijkę. Ważnym punktem programu, było rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Literackiego i Plastycznego, którego organizatorem była nasza szkoła.

Jury w składzie:

- konkurs plastyczny - Katarzyna Sorn – przewodnicząca oraz członkowie Ewa Gula i Monika Grabusińska.

- konkurs literacki – Anna Grot – przewodnicząca oraz członkowie Małgorzata Hampel i Renata Lisowska wyłoniło zwycięzców:

KONKURS LITERACKI:

kategoria - szkoły podstawowe: I miejsce – Marika Koszarska - PSP w Krasnej, II miejsce – Julia Socha - ZSS Czarniecka Góra, III miejsce – Izabela Karkusiewicz – PSP w Krasnej.

kategoria - ponadpodstawowe: I miejsce – Wiktoria Zbróg – ZSP im. S. Staszica w Stąporkowie, II miejsce – Dorota Sękowska – I LO. im. K.E.N. w Końskich, Julia Stąpór – ZSP im. S. Staszica w Stąporkowie, III miejsce – Gabriel Am Ali - I LO. im. K.E.N. w Końskich, wyróżnienie – Natalia Boruń – ZSP im. S. Staszica w Stąporkowie.

KONKURS PLASTYCZNY:

kategoria - szkoły podstawowe: I miejsce - Julia Miernik - Katolicka Szkoła Podstawowa w Odrowążu, II miejsce - Anna Gil - PSP w Krasnej, III miejsce - Natalia Wilińska - Katolicka Szkoła Podstawowa w Odrowążu, wyróżnienie - Błażej Młodawski - KSP w Odrowążu.

kategoria - szkoły ponadpodstawowe: I miejsce - Agnieszka Kowalczyk - ZSP w Stąporkowie, II miejsce - Katarzyna Ocetek - I LO w Końskich, III miejsce - Natalia Giermach - ZSP nr 1 w Końskich, wyróżnienie - Zuzanna Malasińska - I LO w Końskich, wyróżnienie - Aleksandra Opala - ZSP nr 2 w Końskich.

Wszystkim zwycięzcom nagrody wręczyli: Hanna Rzepka – dyrektor szkoły, Wiesław Skowron – wicestarosta konecki oraz Krzysztof Stachera – Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Końskich.

Hanna Rzepka wręczyła również nagrodę specjalną Dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie - Izabeli Karkusiewicz za pracę literacką propagującą zdrowy styl życia. W tegorocznym IV Powiatowym Sympozjum Naukowym wzięli udział zaproszeni goście: Wiesława Skowron – wicestarosta konecki, Krzysztof Stachera, Katarzyna Dubeltowicz, Jakub Urban, dyrektorzy szkół z gminy Stąporków: Teresa Pokusa, Ewa Rupniewska, Andrzej Paluch, Katarzyna Sorn – Dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stąporkowie, nauczyciele, uczniowie, rodzice. Wszystkich gości serdecznie powitała Hanna Rzepka – dyrektor szkoły.

Po części oficjalnej, wszyscy uczniowie wraz z opiekunami udali się na warsztaty tematyczne. W różnych salach lekcyjnych młodzież spotkała się ze specjalistami w zakresie: dbałości o formę fizyczną (joga, fitness), profilaktyki uzależnień, arteterapii, zooterapii, fizjoterapii, kosmetologii i dietetyki.

Warsztaty poprowadzili:

  1. Katarzyna Sorn – dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stąporkowie - zajęcia z arteterapii.
  2. Olimpia Brola – Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Stąporkowie.
  3. Anna Grot - Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Stąporkowie.
  4. Kinga Zielińska – psycholog z Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stąporkowie.
  5. Kaja Gajewska – trener personalny, dietetyk i instruktorka Fitness.
  6. Jakub Urban – doktorant z SGGW w Warszawie.
  7. Magdalena Łyczek – instruktor jogi.
  8. Ewa Krawczyk – fizjoterapeuta przy Świętokrzyskim Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze.
  9. Marcin Szyposzyński – przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Końskich.
  10. Mateusz Jedynak – trener personalny z Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stąporkowie.

Na podsumowanie IV Powiatowego Sympozjum Naukowego w sali gimnastycznej odbyły się zajęcia fitness, które poprowadziła Kaja Gajewska – trener personalny, Miss Fitness Skarżyska Kamiennej. IV Powiatowe Sympozjum Naukowe zorganizowały: Anna Misiowiec, Dorota Fitas, Dorota Kosierkiewicz, Marzena Maleszak oraz Edyta Grabowska. Dekorację sali przygotowały Panie: Monika Grabusińska i Krystyna Zawadzka wraz z uczniami: Julią Kurp, Julią Szcześniak i Igorem Jachimowiczem. Spotkanie poprowadzili uczniowie - Amelia Tomasik i Jan Pera. Nad techniczną oprawą czuwali uczniowie – Łukasz Kardaś i Mateusz Grabowski. Po zakończeniu części oficjalnej sympozjum, wszyscy goście mogli degustować świeżo wyciskane soki z owoców i warzyw, które przygotowały Panie: Małgorzata Hampel, Katarzyna Dworzyńska oraz Karolina Ścisłowicz – Pluta wraz z młodzieżą: Miłoszem Dobrowolskim, Julią Kurp, Darią Stukiecką, Katarzyną Kucharską, Kingą Barańską, Oliwią Dmuchowską. Dla zaproszonych gości przygotowana została kawiarnia, którą zorganizowały Panie: Justyna Serek, Katarzyna Rupniewska, Magdalena Gołacka, Bogumiła Borek, Katarzyna Nowak oraz Panie z obsługi szkoły. Sympozjum było dla uczestników okazją do inspirującej wymiany myśli, informacji, a nawet doświadczeń związanych z troską o kondycję psychofizyczną człowieka, szczególnie teraz, kiedy zmagamy się z trwającą pandemią.

Anna Misiowiec, ZSP w Stąporkowie

Galeria zdjęć - IV Powiatowe Sympozjum...

2  3  4

5

fot. arch. ZSP w Stąporkowie