loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Wyróżnienie dla II LO i podziękowania dla Starosty Koneckiego

Paweł Goraj - Administrator

W dniu 6 października 2021r., w geoparku zdjęcie starosty i dyrektor szkoły wasyscie naczelnika wydziałuGEONATURA w Kielcach odbył się II Świętokrzyski Kongres Dwujęzyczności, podczas którego Jacek Wołowiec, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli złożył na ręce Beaty Salaty, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Końskich wyróżnienie za krzewienie dwujęzyczności w województwie świętokrzyskim. Podczas kongresu dr Artur Stępniak mówił o stanie prawnym i faktycznym edukacji dwujęzycznej na wszystkich szczeblach oświaty w Polsce w dobie zmian systemu szkolnictwa.

 

Z ramienia II LO w konferencji wzięli udział dyrektor Beata Salata oraz nauczyciele: Adam Pancer i Magdalena Siatkowska. Organem prowadzącym dla tej koneckiej placówki oświatowej jest Powiat Konecki.

W dniu 11 października, dyrektor Beata Salata oficjalnie przekazała na ręce Starosty Koneckiego Grzegorza Pieca podziękowania za krzewienie dwujęzyczności, które odebrała w jego imieniu podczas wspomnianego kongresu. W spotkaniu uczestniczył także naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Krzysztof Stachera.

Adam Kubka