loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych „Sprawi Razem” Łosice 01-03.10.2021 r.

Paweł Goraj - Administrator

Uczniowie ze Specjalnego Ośrodka zdjęcie zwycięzców na podium podczas Mistrzostw Polski - sprawni razemSzkolno – Wychowawczego im. Zdzisławy i Stanisława Bytnarów w Baryczy po raz kolejny potwierdzili, że należą do najlepszych w Polsce. Zawody miały miejsce w miejscowości Jeziory na trasach lasu łosickiego. Odbyły się cztery biegi w dwóch kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców. Grupa pierwsza – rocznik 2006 i młodsi, grupa druga – rocznik 2005 i starsi.

Paweł Makuch, uczeń klasy ósmej pobiegł na dystansie 1500m (grupa pierwsza ) w gronie 13 zawodników. Chłopiec stanął na podium i zajął trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski. Damian Steinhof wystartował w grupie drugiej na dystansie 3000m razem z 19 innymi biegaczami.

Mimo że za przeciwników miał wielu utytułowanych rywali, członków kadry narodowej, zawodników biegających na co dzień w klubach sportowych, zajął dobre 12 miejsce. Naszych biegaczy do zawodów przygotowywał nauczyciel wychowania fizycznego Tomasz Domagała.

Klasyfikacja medalowa wyglądała następująco:

Zawodniczki z rocznika 2006 i młodsze (1200m):

I – Julia Kikhia SOSW Lębork, II – Wiktoria Krawczyk SOSW Sulęcin, III – Julia Tokarzewska ZSS Nowe Czarnowo.

Chłopcy z rocznika 2006 i młodszych (1500m):

I – Jakub Krawczyk SOSW Sulęcin, II – Daniel Lisiewicz woj. lubelskie, III – Paweł Makuch SOSW w Baryczy.

Dziewczęta z rocznika 2005 i starsze (1500m):

I – Anna Bodziony Start Nowy Sącz, II – Agnieszka Komorowska woj. mazowieckie, III – Paulina Tarkowska woj. lubelskie.

Bieg chłopców z rocznika 2005 i starszych (3000m):

I – Kamil Mroczkowski KS AZS AWF Kraków, II – Kacper Kaniuk SOSW w Barcicach, III – Daniel Bosy LKS SANA Kościan.

Prawo do udziału w Mistrzostwach Polski „Sprawni Razem” uczniowie nasi zdobyli na odbywających się wcześniej Mistrzostwach Województwa, które odbyły się w naszym Ośrodku. Na zawodach tych odnieśliśmy wspaniały sukces, zdobywając drużynowo i indywidualnie pierwsze miejsca. Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Baryczy już wcześniej zdobywali medale w różnych dyscyplinach sportowych również wyższej rangi takiej jak: Mistrzostwa Europy czy Mistrzostwa Świata. Wspomnieć należy tu takich absolwentów jak; Lidia Rybicka, Natalia Dolatowska, Aneta Narolewska, Damian Baczewski, Wojciech Pękacz, Krystian Janik, Kamil Ocetek, Szymon Makuch, Marek Skoczylas.

Wielkie podziękowania należą się Panu Janowi Słuszniakowi Dyrektorowi SOSW w Baryczy, który na co dzień z pełnym zaangażowaniem wspiera naszych uczniów do tego aby mogli realizować się w różnych dziedzinach, również tych poza sportowych i osiągać sukcesy. Gratulujemy sportowcom z Baryczy.

SOSW w Baryczy

Galeria zdjęć - Mistrzostwa Polski w Biegach...

2  3

fot. SOSW w Baryczy