loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Nie żyje były dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu - Henryk Pargieła

Paweł Goraj - Administrator

Henryk Pargieła był absolwentem Wydziału zdjęcie zmarłego Henryka PargiełyLeśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Zaraz po ukończeniu studiów podjął pracę w Biurze Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej o/Radom. Następnie pracował jako leśniczy w Nadleśnictwie Zwoleń, później jako adiunkt w Nadleśnictwie Niekłań. W latach 1969-1983 pełnił funkcję Nadleśniczego Nadleśnictwa Barycz, a od 1983 roku do 1984 roku pracował na stanowisku zastępcy dyrektora OZLP w Radomiu. Od 1 września 1989 roku do sierpnia 1992 roku był Dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

 

Na emeryturze był przewodniczącym Ruchu Obrony Lasów Polskich i dyrektorem seniorem Polskiego Związku Leśników Polskich w Radomiu. Zajmował się opracowaniem planów urządzania lasu, aktywnie współpracował z wieloma organizacjami i stowarzyszeniami leśnymi. Od wielu lat angażował się w upamiętnienie wysiedlonych w latach 50-tych mieszkańców wsi: Kacprów, Zapniów, Eugeniów, Gąsiorów, Józefów, Miłaków, Rogówek, Brzeźnica, Wola Nosowa, Sznarki, Huta Stara, Ludwinów, Budki, Januchta, Komaszyce, Bębnów, Barycz i Morzywół.

Henryk Pargieła zmarł w wieku 80 lat, podczas pielgrzymki leśników do Ostrej Bramy w Skarżysku-Kamiennej. Został pochowany w piątek, 8 października na cmentarzu w Końskich.

Beata Kij