loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Integracyjny spacer edukacyjny śladami „Robota”

Paweł Goraj - Administrator

W piątek, 8 października uczniowie zdjęcie grupowe z marszu integracyjnego ze Starostą i przedstawicielem IPN Kielce na czeleklas pierwszych koneckich szkół ponadpodstawowych uczestniczyli w nowej inicjatywie Starostwa Powiatowego w Końskich. Pomysł, by połączyć spotkanie integracyjne młodzieży, która wchodzi w kolejny etap edukacji z nietypową lekcją historii narodził się po sukcesie spaceru historycznego w dniu 4 września. Kanwą tego pomysłu były wydarzenia z nocy 31sierpnia na 1 września 1943 roku. Akcja żołnierzy II Zgrupowania ppor. cc Waldemara Szwieca „Robota” przeprowadzona w brawurowy sposób jest niemalże gotowym scenariuszem na film historyczny z wątkiem sensacyjnym.

W rolę przewodnika po Końskich z lat 40-tych wcielił się dr Marek Jedynak z Delegatury IPN w Kielcach, obecnie główny specjalista w Referacie Badań Historycznych oraz współpracownik Studium Polski Podziemnej w Londynie. W swojej pracy naukowej zajmuje się działalnością Okręgu Radomsko - Kieleckiego Armii Krajowej oraz losami żołnierzy AK po II wojnie światowej w Polsce i na emigracji.

Wspólnie z liczną grupą uczniów wraz z opiekunami, udział w spacerze wzięli Starosta Konecki Grzegorz Piec i współorganizujący to wydarzenie naczelnicy Wydziału Promocji i Kultury Marian Wikiera i Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Krzysztof Stachera. Oprócz aspektu historycznego, ważna była integracja w związku z tym wszyscy uczestnicy zakończyli marsz na boisku przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1.  Można tam było zjeść kiełbaskę z grilla, porozmawiać i lepiej się poznać, co jest też niezwykle istotne w momencie rozpoczynania nauki w nowej szkole.

Adam Kubka

Galeria zdjęć - Integracyjny spacer edukacyjny...

2  3  4

5  6  7

8  9  10

11  12

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich