loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

„Mali policjanci” i zaskoczenie mieszkańców Końskich

Paweł Goraj - Administrator

We wtorek 5 października, koneccy zdjęcie grupowe małych policjantów na placu przy komendzie powiatowej policji podczas akcji rozdawania odblaskówpolicjanci otrzymali nietypowe wsparcie w postaci drużyny „małych policjantów” z Przedszkola Nr 6. Przedszkolaki w policyjnych mundurach wspólnie z funkcjonariuszami koneckiej komendy policji rozdawali elementy odblaskowe. Pierwszymi obdarowanymi byli ich koledzy z przedszkola. Następny etap akcji adresowanej do mieszkańców Końskich został przeprowadzony na targowicy miejskiej. Wyposażone w odblaski osoby, poruszające się po drodze lub poboczu, są widoczne dla kierowców z odległości ponad 100 metrów, co znacząco wpływa na poprawę bezpieczeństwa.

Ma to szczególne znaczenie jesienią, gdy warunki atmosferyczne i coraz wcześniej zapadający zmrok utrudniają poruszanie się po drogach. Zbliżający się okres Wszystkich Świętych będzie czasem intensywnego ruchu w pobliżu cmentarzy i kwestia bezpieczeństwa w tym czasie jest nie do przecenienia. Przeprowadzona wspólnie akcja „Bądź widoczny na drodze” zaskoczyła mieszkańców Końskich. Najczęstszą reakcją obdarowanych odblaskami było zdziwienie i uśmiech na widok tych najmłodszych policjantów.

W tym samym dniu przedszkolaki, pod okiem podkomisarz Sylwii Sobczyńskiej i starszej sierżant Marty Przygodzkiej, uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci, w przygotowanym przed Komendą Powiatową Policji miasteczku, poprzez zabawę przyswajały podstawowe zasady ruch drogowego. Korzystając z okazji, mundurowi promowali także Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako narzędzie mające wymierny wpływ na bezpieczeństwo społeczności lokalnej i aplikację Moja Komenda.

Komenda Powiatowa Policji w Końskich składa podziękowania dla Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Końskich za przekazanie elementów odblaskowych oraz Przedszkola nr 6 w Końskich za uczestnictwo w wydarzeniu. Gratulujemy pomysłu!

Adam Kubka

Galeria zdjęć - "Mali policjanci"...

2  3  4

5  6  7

8  9  10

11  12  13

14  15  16

17  18

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich