loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Podniosłe chwile dla uczniów klas mundurowych

Paweł Goraj - Administrator

Ślubowanie, to z pewnością podniosła zdjęcie defilady przez miasto Kielce uczniów z ZDZ-ówchwila dla każdego ucznia. W tej niezwykle ważnej uroczystości, w pierwszy piątek października br. udział wzięli uczniowie Szkół Doskonalenia Zawodowego z Końskich, Kielc i Jędrzejowa. Wydarzenie miało miejsce w Kielcach, a centralne obchody, które odbyły się na Placu Wolności, poprzedziła msza św. odprawiona na placu Świętego Krzyża. Szczególny charakter wydarzeniu nadawała uroczysta przysięga w wykonaniu klas mundurowych. Przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego uroczystościom towarzyszyli rodzice, nauczyciele, dyrekcja, świętokrzyscy samorządowcy i parlamentarzyści oraz przedstawiciele służb mundurowych.

Powiat Konecki reprezentował starosta Grzegorz Piec, któremu towarzyszył Jacek Werens – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Końskich. 

To bardzo budujące, jak widzimy tylu młodych ludzi, którzy swoją przyszłość wiążą z mundurem. Życzę, aby wasz wybór pozwolił realizować własne marzenia i ścieżkę kariery zawodowej – podkreślał włodarz powiatu koneckiego - Grzegorz Piec.

Tegoroczne ślubowanie złożyło blisko 100 uczniów. Uroczysty przemarsz klas mundurowych przez centrum Kielc wzbudził wielkie zainteresowanie Kielczan, którzy często przystawali i z wielkim zainteresowaniem przyglądali się tej pięknej ceremonii. Tegoroczne ślubowanie odbyło się po raz 12, a młodzi adepci klas wojskowych, policyjnych, strażackich i bezpieczeństwa wewnętrznego, z pewnością nie zapomną tej patriotycznej uroczystości jeszcze przez długi czas. Z tego, że zainteresowanie tym modelem kształcenia wśród młodych ludzi nie słabnie cieszy się również grono pedagogiczne Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego, na czele z jej dyrektorem Zbigniewem Ciupińskim. Podczas wydarzenia nie zabrakło pododdziałów w poszczególnych replikach mundurów wojsk polskich, koncertu Orkiestry Wojskowej z Radomia, czy pokazu musztry wojskowej w wykonaniu kompanii reprezentacyjnej ZDZ. Dodatkową atrakcją był sprzęt wojskowy zaprezentowany przez 10. Świętokrzyską Brygadę Obrony Terytorialnej.

Paweł Kubiak

Galeria zdjęć - Podniosłe chwile...

2  3  4

5  6  7

8  9  10

11  21  14

15  16  17

18  19  20

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich