loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Ostrowiec - Sukcesy gospodyń z terenu naszego powiatu

Paweł Goraj - Administrator

W minioną sobotę, 18 września odbył zdjęcie zbiorowe KGWsię ostatni z 16 wojewódzkich Festiwali Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od kuchni”. Na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury zaprezentowały się gospodynie z całego województwa świętokrzyskiego, w tym 5 kół z terenu powiatu koneckiego. Już w najbliższy weekend odbędzie się na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie wielki finał całego przedsięwzięcia. Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni” to wyjątkowe wydarzenie, przygotowane z myślą o szerzeniu dziedzictwa kulinarnego, promowaniu zdrowego stylu życia, edukacji ekologicznej oraz pielęgnacji polskiej kultury i tradycji. Miło nam poinformować, że KGW z Koziej Woli uplasowało się na I miejscu w kategorii rękodzieła artystycznego i tym samym będzie reprezentować nie tylko powiat konecki, ale cały region świętokrzyski na finałowym spotkaniu w stolicy.

 

Nie był to jedyny sukces naszych pań, bowiem wymienione koło zajęło II miejsce w kategorii kobieta gospodarna i wyjątkowa. W tej kategorii wyróżnienia otrzymały również panie z KGW „Pod Dębami” z Piły i Szabelni oraz panie z KGW w Sworzycach. Niezwykle miłe wyróżnienie otrzymała także Justyna Rupniewska - Przewodnicząca Powiatowej Rady KGW zostając II wicemiss wdzięku. Kciuki za wszystkie nasze gospodynie trzymali obecni na festiwalu, Starosta Konecki Grzegorz Piec i członek Zarządu Jarosław Staciwa. Oprócz wymienionych wcześniej w ostrowieckim festiwalu udział brały KGW ze Sworzyc, „Osiemnastki+” Czarna, Czarniecka Góra oraz KGW w Stanowiskach.

Sympatyczne przedstawicielki z KGW „Pod Dębami” mogliśmy również oglądać na telewizyjnych ekranach w sobotnim wydaniu „Pytania na śniadanie”, w którym na bieżąco informowano o przebiegu ostrowieckiej edycji „Polski od kuchni”. Temu wydarzeniu poświęcony zostanie ostatni, jeden z 10- minutowych 16 odcinków „Polski od kuchni”, opowiadających o tym jak nasz kraj prezentuje się od strony smaków, zapachów i tradycji kulinarnych, przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

Jak informuje pani Dorota Kowalczyk z KGW „KW-się” z Koziej Woli - „Już od dziś zaczynamy intensywne przygotowania, by jak najlepiej zaprezentować się w Warszawie. Oprócz rękodzieła postaramy się również zaskoczyć ciekawymi i tradycyjnymi smakami”. Nam pozostaje zatem pogratulować dotychczasowych osiągnięć i życzyć kolejnych sukcesów w rywalizacji finałowej. Powodzenia Nasze Drogie Gospodynie!

Adam Kubka

Galeria zdjęć - Ostrowiec - sukcesy gospodyń...

2  3  4

5  6  7

8  9  1

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich