loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Manufaktura sztuk wszelakich

Paweł Goraj - Administrator

Gustawów w gminie Fałków, to miejsce gdzie zdjęcie młodocianego uczestnika który brał udział w konkursie strzelectwa zakotwiczyła swą działalność Manufaktura Sztuk Wszelakich, pod przewodnictwem Axela Szemińskiego. Już na starcie twórcy przedsięwzięcia postanowili zorganizować Turniej Łucznictwa Historycznego, któremu towarzyszyło grono rekonstruktorów niemal z całej Polski. Wydarzenie odbyło się w dniach od 23 do 25 lipca 2021 roku, a patronatem honorowym objął je Starosta Konecki – Grzegorz Piec.

 

„Tak, to co robimy śmiało można nazwać pasją. Każdy, kto ma podobne zainteresowania, będzie mógł skorzystać z naszych doświadczeń i wiedzy, ale także spróbować swoich sił w różnych konkurencjach, które dziś towarzyszą naszej imprezie. Niewielu z nas, ma na co dzień okazję strzelać z łuku, czy rzucać toporem, ale to oczywiście nie wszystkie atrakcje, jakie tu można znaleźć. Są stoiska kaletnicze, pszczelarskie, a nawet kuchnia rycerska. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, dla których ten świat, jaki tu przedstawiamy wydaje się być ciekawy” – mówił Axel Szemiński z Manufaktury Sztuk Wszelakich.

Zawodom łuczniczym towarzyszyły takie konkurencje jak m.in.: strzelanie z przyklęku, strzelanie tyłem Paryskie, strzelanie dochodzące, tarcza potrójna, tarcza ćwiartki, czy wirus krecik. Swoich sił spróbować można było również w rzucie nożami mongolskimi, czy wspomnianym już rzucie toporem. Wspomniane konkurencje rozgrywano na dystansie od 10 do 20 metrów. Na zwycięzców czekały nagrody, a wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy. Wśród obecnych na turnieju można było spotkać, znanego nam już wcześniej z pokazu w Maleńcu, mistrza samurajskiego Soke Ogawy.

Jak zapewniają twórcy przedsięwzięcia, tor w Gustawowie odwiedzać można nie tylko w weekendy, ale i poza nim, do czego oczywiście zachęcają.

Paweł Kubiak

fot. Instagram tkn24.pl