loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Wizyta Premiera – Mateusza Morawieckiego w powiecie koneckim

Paweł Goraj - Administrator

W poniedziałek 19 lipca br., na zaproszenie Starosty zdjęcie ze spotkania z Premierem Mateuszem Morawieckim w ZSP nr 1Koneckiego – Grzegorza Pieca, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich odbyło się spotkanie z Premierem Mateuszem Morawieckim i samorządowcami z terenu całego województwa świętokrzyskiego. Celem wizyty było przedstawienie samorządowcom, głównych założeń i wytycznych rządowego programu „Polski Ład”. W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich odbyła się konferencja, na którą licznie przybyli parlamentarzyści, samorządowcy szczebla wojewódzkiego, powiatowego i gminnego, burmistrzowie i wójtowie. Premier, podczas spotkania, podkreślał wagę ww. programu, który umożliwi zniwelowanie różnic zarówno w rozwoju gospodarczym, jak i w infrastrukturze samorządów.

Opowiedział samorządowcom, jakie środki zostaną przeznaczone w najbliższych latach w ramach Funduszu Inwestycji Strategicznych, będącego jednym z kluczowych elementów programu „Polski Ład”. W grę wchodzi bowiem, niebagatelne dofinansowanie do inwestycji, rzędu nawet 95%.

Podczas przemówienia Premier mówił także o emeryturach, służbie zdrowia i programach przebudowy dróg gminnych i powiatowych. Kładł duży nacisk na konieczność tworzenia nowych miejsc pracy, tak by z zagranicy do gmin i powiatów wracali Polacy i by nie chcieli z nich wyjeżdżać. Żeby tak się stało, niezbędnym jest stworzenie odpowiednich warunków i podniesienie standardu ich życia. To właśnie miałby umożliwić wzrost inwestycji w ramach „Polskiego Ładu”.

Przypomnijmy, że „Polski Ład” opiera się na pięciu filarach. Pierwszy, dotyczy służba zdrowia, która zostanie wsparta z nowych źródeł finansowania. Drugi, to bardziej sprawiedliwy system podatkowy. Trzecim filarem jest emerytura do 2,5 tys. zł bez podatku, a więc „lepsze życie dla naszych seniorów”. Kolejno: mieszkania bez wkładu własnego oraz inwestycje, które docelowo mają wygenerować 500 tyś. nowych miejsc pracy.

Było to bardzo owocne spotkanie, w którym wzięło udział kilkuset samorządowców z całego województwa. Mieli oni okazję uzyskać bliższe informacje na temat środków, o które będą mogły aplikować ich samorządy.

Beata Kij

Galeria zdjęć - Wizyta Premiera - Mateusza Morawieckiego...

2  3  4

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich