loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

„Królewiaczki” w nowym, interesującym projekcie

Paweł Goraj - Administrator

Mimo wakacji zespół „Królewiaczki”, naszezdjęcie zbiorowe zespołu Królewiaczki powiatowe dobro, nie próżnuje. Tym razem młodzi wokaliści, pod kierunkiem Agnieszki Nowackiej, zakwalifikowali się do realizacji ciekawego projektu muzycznego pn. „Melodie Piekielnego Szlaku”. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zachowanie i promowanie dziedzictwa kulturowego oraz muzycznych tradycji naszego regionu. Jest także okazją do zbudowania międzypokoleniowego mostu i współdziałania dziewięciu gmin, przez które wiedzie atrakcyjny turystycznie Piekielny Szlak.

 

W ramach tego projektu trwają prace nad nagraniem płyty CD z piosenkami w wykonaniu zespołów ludowych i stylizowanych na ludowe, wśród których znalazły się także „Królewiaczki”. Koordynatorem całego przedsięwzięcia jest Bartek Gärtner. Do projektu zaprosił on dziewięć zespołów ludowych z dziewięciu gmin naszego regionu: Końskie, Smyków, Ruda Maleniecka, Gowarczów, Stąporków, Bliżyn, Białaczów, Paradyż oraz Żarnów. Płyta nagrywana jest w kameralnym Gärtner Rec Studio w Komaszycach. Sympatyczna atmosfera podczas pracy sprawia, że nawet liczne próby nikogo nie zniechęcają. Z niecierpliwością czekamy na efekty tej wyjątkowej współpracy.

Agnieszka Krakowiak

2

fot. arch. Tkn24.pl, Starostwo Powiatowe w Końskich