loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Wyniki zdawalności matur – optymistyczne dane z naszego powiatu

Paweł Goraj - Administrator

Jak można przeczytać w zestawieniu, udostępnionym zdjęcie uczniów na zakończenie roku szkolnegoprzez naczelnika Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia - Krzysztofa Stacherę, dane dotyczące zdawalności matur w szkołach ponadpodstawowych naszego powiatu są lepsze niż w roku ubiegłym. Dla koneckich placówek średnia ta wynosi 83,29%, podczas gdy dla całego kraju wskaźnik ten jest na poziomie 74,50%, i podobnie dla całego województwa świętokrzyskiego również 74,50 %. Tradycyjnie już największą zdawalność odnotowują licea ogólnokształcące - w koneckim I LO jest to 96,97%, a w przypadku II LO nieco mniej – 92,62% i LO w Stąporkowie 79,17%.

 

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 wskaźnik ten kształtuje się na poziomie 75,51%, co jest wynikiem równie dobrym na tle średniej krajowej w kategorii - technikum. W ZSP Nr 3 jest to wynik 70,73%.

Wzrost wskaźników zdawalności nastraja optymistycznie i jest wyznacznikiem jakości pracy uczniów, kadry nauczycielskiej i dyrekcji powiatowych placówek oświatowych. Życzymy dalszych sukcesów.

Adam Kubka

Galeria zdjęć - Wyniki zdawalności...

2  3  4

5

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich