loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Miody i inne smakołyki czyli bardzo słodko i tłoczno w ZZH Maleniec

Paweł Goraj - Administrator

„I gdy Królik zapytał: – Co wolisz, zdjęcie przedstawicielek jednego z kół gospodyń wiejskich przy swoim stoisku w ZZHmiód czy marmoladę do chleba? – Puchatek był tak wzruszony, że powiedział: – Jedno i drugie. – I zaraz potem, żeby nie wydać się żarłokiem, dodał: – Ale po co jeszcze chleb, Króliku? Nie rób sobie za wiele kłopotu.” W niedzielne popołudnie w Zabytkowym Zakładzie Hutniczym - Maleniec zabrakło tylko tego puchatego sympatyka złocistego i słodkiego przysmaku. Letnia pogoda i masa atrakcji sprawiły, że plac przed tym zabytkowym obiektem zapełniło liczne grono turystów i mieszkańców naszego powiatu. Przygotowana na ten dzień impreza pod hasłem „Miodownia staropolska” okazała się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”.

Wydarzenie to kończyło cykl warsztatów i działań edukacyjnych poświęconych tradycyjnemu bartnictwu. W organizację przedsięwzięcia, oprócz ZZH Maleniec i Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich zaangażowało się także Starostwo Powiatowe w Końskich, Nadleśnictwo Radoszyce i Mazowiecko - Świętokrzyskie Towarzystwo Ornitologiczne. Motywem przewodnim był oczywiście miód i przysmaki wykonane na bazie tego smakowitego, ekologicznego i zdrowego produktu. Jednym z punktów programu był konkurs na najsmaczniejszy miodowy wypiek. Cykl i poszczególne etapy pozyskiwania tego przysmaku i innych pszczelich wytworów można było poznać na stoisku przygotowanym przez Rejonowe Koło Pszczelarzy w Końskich. Oprócz słodyczy na najmłodszych czekały również liczne atrakcje, jak zabawy na dmuchanej zjeżdżalni, sztuczki z mydlanymi bańkami, czy strzelanie z łuków.

Tradycyjnie dyrektor Maciej Chłopek i pracownicy ZZH Maleniec zaprezentowali urządzenia zabytkowego zakładu i rozruch napędzających je ogromnych drewnianych kół wodnych. Wśród licznego grona gości, sympatyków tradycyjnych słodkości na bazie naturalnego miodu, znaleźli się również Starosta Konecki Grzegorz Piec, dyrektor PUP Jacek Werens, nadleśniczy Mateusz Garbacz, przewodnicząca Powiatowej rady KGW Justyna Rupniewska, Sekretarz Powiatu Zbigniew Sadorski oraz szefowie wydziałów koneckiego starostwa Marian Wikiera i Marcin Wiaderny.

Wiadomość chyba nie dotarła do Puchatka… Zapewne nie tylko on będzie żałował, że nie mógł tym razem pokosztować miodowych smakołyków.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego powiatu do udziału w kolejnych ciekawych imprezach organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Końskich.

Adam Kubka

Galeria zdjęć - Miody i inne smakołyki...

2  3  4

5  6  7

8  9  10

11  12  13

14  15  16

24  25  26

17  18  19

20  21  22

27  28  29

30  31  32

33  34