loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Ostatnia droga porucznika Jana Lagnera

Paweł Goraj - Administrator

W poniedziałek, 28 czerwca w kościele zdjęcie pocztów sztandarowych w ostatniej drodze porucznikaparafialnym pw. Chrystusa Odkupiciela w Końskich najbliższa rodzina, przyjaciele i towarzysze broni pożegnali porucznika Jana Lagnera. W czasie II wojny światowej był żołnierzem Armii Krajowej Placówka "Niemen" w Niekłaniu Wielkim, gdzie służył od 8 sierpnia 1944 roku, do 1 stycznia 1945 roku. Był świadkiem wielu trudnych momentów w losach naszego kraju. Pamięć i prawdę o tamtych czasach podtrzymywał działając od 1989 roku w Światowym Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Aktywny do ostatnich chwil swojego życia, nie tylko żołnierz, ale także nauczyciel i społecznik czynnie uczestniczył w życiu lokalnej społeczności, działając m.in. w chórze parafialnym od momentu jego utworzenia.

 

Niestrudzony porucznik Jan Lagner, przeżywszy 91 lat zmarł w Końskich 26 czerwca 2021r, dołączając do grona swoich przyjaciół i towarzyszy broni pełniących Wieczną Wartę. W ostatniej drodze towarzyszył mu sztandar ŚZŻAK. CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM.

Adam Kubka

Galeria zdjęć - Ostatnia droga porucznika...

2  6

3  4  5a

7  8

fot. Adam Kubka

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich