loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Antoniów – huczne otwarcie!

Paweł Goraj - Administrator

W sobotę 26 czerwca br., odbyło się wydarzenie, zdjęcie grupowe samorządowców i przybyłych gości na otwarcie zbiornika wodnego którego długo wyczekiwali mieszkańcy gminy Radoszyce i całego powiatu, a mianowicie uroczyste otwarcie zalewu „Antoniów” koło Radoszyc. Ceremonia ta, planowo miała odbyć się w 2020 roku, jednak z uwagi na panującą pandemię koronawirusa i szereg rygorystycznych obostrzeń za nią idących, została przełożona na rok 2021.

 

Wydarzenie urozmaicone było słowiańskimi kostiumami oraz utrzymane w duchu świętojańskich zwyczajów. Organizator – Urząd Miasta i Gminy Radoszyce, zadbał o różnorodny i unikatowy program imprezy: na widzów czekały koncerty oraz szereg atrakcji, m.in.: pokazy lotnicze, wesołe miasteczko czy tańce przy ognisku. Ponadto, wystawionych było 7 stanowisk z kulinarnymi potrawami, przygotowanymi przez stowarzyszenia funkcjonujące na terenie gminy Radoszyce, a także kilka food trucków.

Nie zabrakło działań inspirowanych „Nocą Świętojańską”, połączonych z ruchem na świeżym powietrzu, muzyką i szeroko pojętą rekreacją: puszczanie wianków, czy spacer z pochodniami po plaży. W pochodzie tym wzięli udział także motocykliści z grupy Czarna Flota Końskie. Imprezę zakończył występ teatru ognia NAM-TARA.

Pomimo niezbyt sprzyjających warunków pogodowych, frekwencja była bardzo duża. Wśród uczestników wydarzenia można było spotkać wielu znakomitych gości, w tym: Posła na Sejm RP – Mariusza Goska i Starostę Koneckiego – Grzegorza Pieca wraz z Jarosławem Staciwą – Członkiem Zarządu Powiatu. W imieniu poseł Agaty Wojtyszek pojawiła się Krystyna Lewandowska.

Burmistrz Radoszyc – Michał Pękala zapowiada, że podczas tegorocznych wakacji nad zalewem będzie na nas czekało wiele imprez, zarówno tych kulturalnych, jak i sportowych.

Beata Kij

Galeria zdjęć - Antoniów - huczne otwarcie...

2  3  4

5  6  7

8  10  11

12  13  15

16  17  18

19  20  21

22  23  24

25