loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Dzień Dziecka w Baryczy - radości co niemiara!

Paweł Goraj - Administrator

1 czerwca, w dniu święta wszystkich zdjęcie z napisem dzień dziecka i balony ułożone jako tło scenydzieci, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Baryczy odbył się festyn z okazji "Dnia Dziecka". To wyjątkowe święto obfitowało w wiele atrakcji. Radość dzieci była tym większa, gdyż przed rokiem, podobne wydarzenie nie miało szans się odbyć z uwagi na obostrzenia sanitarne. Konkursy, zabawy, poczęstunek, dobra muzyka i słoneczna pogoda sprawiły, że uczniowie w tym dniu mieli okazję oderwać się od zajęć edukacyjnych i miło spędzić czas. Dmuchany zamek, gokarty, jazda konno, konkurs w puszczaniu baniek mydlanych, zawody w przeciąganiu liny - to tylko niektóre z atrakcji przy jakich bawili się podopieczni SOSW w Baryczy.

 

Uczestnicy radosnych konkurencji otrzymali nagrody i upominki, bowiem tego dnia wszyscy byli wygrani. Na twarzach dzieci malował się uśmiech, a nawet sami dorośli dali się wciągnąć w gry i zabawy, rozbudzając w sobie ducha młodości. Wypełniony słodyczami kosz wręczył starosta konecki Grzegorz Piec, który jednocześnie wszystkim uczestnikom festynu oraz uczniom, złożył życzenia - wielu spełnionych marzeń, przychylności losu i dobroci, a także poczucia bezpieczeństwa, aby czas dzieciństwa i dorastania był zawsze wypełniony promiennym uśmiechem.

Dzień Dziecka stał się także okazją do rozdania nagród laureatom zorganizowanego konkursu plastycznego pt. "Wiersze, opowiadania do czytania uczestniczącego z wykorzystaniem symboli AAC". Nagrody wręczyli: starosta konecki - Grzegorz Piec oraz dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Zdzisławy i Stanisława Bytnarów w Baryczy - Jan Słuszniak. W plenerowym święcie uczestniczyli: naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Końskich - Krzysztof Stachera, naczelnik Wydziału Promocji i Kultury Starostwa Powiatowego w Końskich - Marian Wikiera oraz przewodnicząca Rady Rodziców przy SOSW w Baryczy - Anna Franaszczyk.

- Impreza z pewnością nie miałaby takiego rozmachu i smakowitego przebiegu, gdyby nie sponsorzy i przyjaciele naszego Ośrodka, którzy ufundowali liczne atrakcje, podarunki i słodkości dla dzieci z naszej szkoły, za które serdecznie dziękujemy! Wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę Nadleśnictwa Barycz, Rady Rodziców, Jadwigi Bednarczyk ze sklepu "Top Sport", Roberta Płuciennika z firmy "Pierrot", Wiesława Stępnia - Zakłady Mięsne "Polstan", Aleksandry Piwowarczyk za zorganizowanie jazdy konno, radnego powiatowego - Michała Cichockiego za udostępnienie dmuchanego zamku oraz Mateusza Wrony za udostępnienie gokartów. Serdecznie dziękuję również nauczycielom i wychowawcom bezpośrednio zaangażowanym w organizację festynu: Ewie Karbownik, Milenie Panek - Zapotocznej, Katarzynie Muszyńskiej, Edycie Pawłowskiej oraz Izabeli Mazur Skoczek.- przekazuje dyrektor SOSW w Baryczy - Jan Słuszniak.

Warto podkreślić zaangażowanie wielu rodziców w przygotowanie i przeprowadzenie tego udanego święta dzieci.

Mariusz Słowiński

źródło: SOSW w Baryczy

Galeria zdjęć – Dzień Dziecka…

2  3  4

5  6  7

7a  8  9

10  11  12

13  14  15

16  17  18

19  20  21

22  23

fot: arch. Starostwo Powiatowe w Końskich, SOSW w Baryczy