loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

UROCZYSTA SESJA RADY POWIATU Z OKAZJI 93 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W czwartkowe popołudnie w siedzibie zdjęcie uroczysta sesjaZespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie odbyła się uroczysta sesja Rady Powiatu z okazji 93 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Spotkanie rozpoczęto odegraniem hymnu państwowego. Kolejnym punktem uroczystości były okolicznościowe przemówienia. Starosta konecki Bogdan Soboń przedstawił krótki rys historyczny działań wojskowych rozgrywających się na terenie powiatu koneckiego, które doprowadziły do powrotu Polski na mapy Europy i świata po 123 latach – „Nie możemy zapominać o heroicznej walce żołnierza polskiego na naszym terenie.

Tutaj miała miejsce bitwa pod Ormanichą, która rozegrała się 21 kwietnia 1863 r., natomiast w nocy z 31 października na 1 listopada 1918 oddziały Polskiej Organizacji Wojskowej wkroczyły do Końskich, gdzie rozbrojono oddziały rosyjskie i austriackie. Dzień 11 listopada jest datą symbolem, która pozwala Nam uwierzyć, że Rzeczpospolita Polska jest naszym domem o który należy dbać. W chwili obecnej jesteśmy w Unii Europejskiej, jednak nie wolno Nam zapominać o tożsamości, tradycji i chrześcijańskich korzeniach. Niechaj mottem Święta Niepodległości będą słowa naszego Rodaka Bł. Jana Pawła II - „Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna”. Obok przedstawicieli władz samorządowych na sesji gościli m. in. posłowie Maria Zuba oraz Jarosław Górczyński. Spotkanie uświetnił program słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów szkoły, przygotowany pod kierunkiem nauczycieli - Doroty Kosierkiewicz, Anny Misiowiec i Bożeny Hozer.