loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Powiatowa paczka dotarła do Krasnodaru

Paweł Goraj - Administrator

W powiatowym konkursie online pn. zdjęcie Swietłany i Aleksy Miłowanow z Krasnodaru „PAMIĘCI DZIEWCZYN WYKLĘTYCH” zostali nagrodzeni wyróżnieniem specjalnym nasi rodacy z Krasnodaru-Swietłana i Aleksy Miłowanowy. Śmiało możemy nazywać ich przyjaciółmi, gdyż choć z tak daleka, to chętnie angażują się we wszelkie powiatowe inicjatywy. Przypomnijmy, że Aleksy i Swietłana są członkami Krasnodarskiej Organizacji Polonijnej „Jedność”. Dla Polonusów w Rosji każda forma kontaktu z Polską jest niezwykle cenna. Z tego względu, oprócz pamiątkowych dyplomów i nagród rzeczowych za udział w konkursie, zostały wysłane do Krasnodaru pamiątki związane z naszym powiatem.

Wśród nich znalazły się: tomiki poezji przekazane przez nasze rodzime poetki: Janinę Malicką i Grażynę Stolarską-Dukat, książki autorstwa naczelnika Wydziału Promocji i Kultury Starostwa Powiatowego w Końskich Mariana Wikiery i znanego regionalisty-rysownika Mariana Chochowskiego oraz wiele albumów i publikacji dotyczących naszego regionu i ojczyzny.

Swietłana i Aleksy przesłali podziękowania za otrzymaną paczkę i zdecydowali, że część tych pamiątek przekażą Regionalnemu Polskiemu Centrum Narodowo-Kulturalnemu „Jedność” w Krasnodarze.

Agnieszka Krakowiak