loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

„Dom jest tam, gdzie zaczyna się Twoja historia”

Paweł Goraj - Administrator

Tadeusz Pałgan to mieszkaniec powiatu zdjęcie Starosta Piec z Tadeuszem Pałganem siedzących przy stolekoneckiego, który z pasją i zaangażowaniem odkrywa dla młodych pokoleń dzieje rodzinnego Kozowa. W opracowaniu monograficznym wydanym w roku 2019 przedstawia rozwój tej miejscowości i losy mieszkańców na tle burzliwych dziejów naszego kraju i wydarzeń rozgrywających się na terenie Ziemi Koneckiej. Jak podkreśla Pan Tadeusz w rozmowie ze starostą koneckim Grzegorzem Piecem, zgromadzenie materiałów, dotarcie do źródeł wymagały cierpliwości i poświęcenia wielu chwil wolnego czasu. Opracowanie pod tytułem „Zachować od zapomnienia”, które jest owocem tych wysiłków z pewnością zainteresuje pasjonatów historii naszego powiatu.

 

Autor podczas spotkania z satysfakcją prezentuje również ostatnio opracowane dzieje swoich przodków - rodziny Pałganów, związanych na dobre i złe z miejscowością Kozów. Pan Tadeusz dołącza do grona pasjonatów, historyków regionalistów z powiatu koneckiego, którzy z iście detektywistyczną dociekliwością odkrywają tajemnice przeszłości, dostarczając młodym wiedzy na temat przeszłości i losów przodków żyjących i pracujących dla „Naszej Małej Ojczyzny”.

Adam Kubka

Galeria - Dom jest tam, gdzie...

2  3

4  5

fot. Adam Kubka

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich