loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Szkolenie dla Kół Gospodyń Wiejskich - CIT 8

Paweł Goraj - Administrator

29 marca br. odbyło się szkolenie o tematyce zdjęcie uczestników wideoszkoleniafinansów i rozliczeń dla Kół Gospodyń Wiejskich. Z inicjatywy Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Starostwa Powiatowego w Końskich, Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi oraz Powiatowej Rady KGW w Końskich zaproszono osoby chętne do udziału w tym wideo szkoleniu. Tuż po godzinie 17.00 spotkanie rozpoczęła Edyta Koper – doradczyni Sieci Doradców Lokalnych, która przygotowała i w fachowy sposób przedstawiła sposoby rozliczania przychodów i ponoszonych kosztów przez Koła Gospodyń Wiejskich funkcjonujące na terenie naszego kraju.

Poruszone zostały także tematy z zakresu współpracy z Agencjami Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, pomocy finansowej – darowizn, czy pozyskanie z banku żywności, gdzie i jak księgować pożyczkę z PUP, jak prowadzić zestawienia przychodów kosztów i przepływów finansowych, opłaty ze składek członkowskich oraz przede wszystkim sporządzenie deklaracji CIT-8 i terminów na rozliczenie podatku dochodowego.

W szkoleniu uczestniczyło 89 uczestników, głównie Panie z województw świętokrzyskiego, mazowieckiego, małopolski, a także województwa śląskiego, zajmujących się na co dzień prowadzeniem spraw związanych z finansami KGW. Nie zabrakło merytorycznych odpowiedzi i pytań w sprawach spornych. Każda z Pań miała możliwość zadawania pytań i uzyskania szybkiej odpowiedzi. Na zakończenie prowadząca spotkanie pani Edyta podziękowała za tak liczny udział w tym szkoleniu oraz złożyła życzenia z okazji zbliżających się świąt.

Paweł Goraj

Galeria - Szkolenie dla KGW...

2  3

4  5

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich