loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

To już rok aktywnej działalności KGW w Naszym Powiecie

Paweł Goraj - Administrator

Rok 2020 Koła Gospodyń Wiejskich rozpoczęły zdjęcie z napisem rok aktywności KGW w powiecie koneckimniezwykle dynamicznie, przygotowując I Powiatowy Przegląd KGW pod hasłem „Powiat ze Smakiem”. W gościnnych progach Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich spotkały się panie z 29 kół, by zaprezentować tradycyjne dla naszego regionu przysmaki, wymienić doświadczenia i wspólnie spędzić w wesołej atmosferze ten dzień. Wśród zaproszonych gości znalazło się wielu parlamentarzystów, radnych powiatowych i radnych gmin z terenu powiatu koneckiego. Podczas rozmów, wielokrotnie podkreślano potrzebę tego typu spotkań i wsparcia aktywności środowisk wiejskich. Reagując na te sugestie Starosta konecki Grzegorz Piec wyszedł z inicjatywą, a Zarząd Powiatu w Końskich uchwałą z dn. 3 czerwca 2020 roku powołał Powiatową Radę Kół Gospodyń Wiejskich. Na przewodniczącą tego gremium została wybrana pani Justyna Rupniewska. Wiele inicjatyw naszych powiatowych gospodyń aktywnie wspiera Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu.

 

To właśnie w tym urokliwym miejscu, w sezonie letnim obywały się organizowane przez KGW imprezy, łączące dobrą zabawę z aspektem edukacyjnym i przypomnieniem tradycji Ziemi Koneckiej. Grono gospodyń uczestniczy również w imprezach promujących Powiat Konecki, prezentując „najsmaczniejszą stronę naszego regionu”. Już teraz zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z działań Powiatowej Rady Gospodyń Wiejskich Powiatu Koneckiego w formie materiału filmowego.

Adam Kubka, Paweł Goraj