loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

tkn  ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

POWIATOWA GRA OBRONNA

W miniony piątek na terenie gminy Fałków zdjęcie gra obronnaodbyła się Powiatowa Gra Obronna. Wspomniane działania sprawdzają funkcjonowanie i koordynację służb obrony cywilnej na terenie powiatu koneckiego. Gra rozpoczęła się od spotkania poszczególnych służb w Starostwie Powiatowym w Końskich. Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele KPP w Końskich – kom. Stanisław Michalski, PPSP - kom. Roman Boruń, zastępca wójta gminy Fałków – Zdzisław Skiba, wójt Gminy Radoszyce – Paweł Binkowski, zastępca burmistrza Stąporkowa – Andrzej Głogowski, Powiatowy Lekarz Weterynarii - Tadeusz Kulkiewicz, dyrektor Stacji Sanitarno – epidemiologicznej w Końskich – Maria Werens, dyrektor ZDP – Stanisław Mościński, dyrektor szpitala św. Łukasza w Końskich – Wojciech Przybylski oraz służby Obrony Cywilnej Powiatu – Bogdan Soboń starosta i Andrzej Marek Lenart wicestarosta.

 

Na kierownika gry obronnej powołano Wiesława Basiaka – członka Zarządu Powiatu pełniącego funkcję naczelnika Wydziału Zarządzania Kryzysowego. Po omówieniu sytuacji geopolitycznej kraju i powiatu odbyły się działania praktyczne w których uczestniczyły poszczególne służby. Jednostki straży pożarnej oraz komendy powiatowej policji przemieściły się na teren Szkoły Podstawowej w Czermnie, gdzie zgłoszono podłożenie bomby. Do akcji wkroczyły jednostki straży i policji z udziałem psa tropiącego „Dori”. Po krótkim rekonesansie nie znaleziono ładunku. Gdy dzieci wróciły do placówki wraz z dyrektorem Grażyną Michalską służby otrzymały sygnał o zatruciu ujęcia bieżącej wody w Czermnie. W tym momencie do akcji włączyła się jednostka policji, która szybko i skutecznie obezwładniła „truciciela”. W podsumowaniu, które odbyło się w Urzędzie Gminy Fałków uczestniczyły wszystkie służby biorące udział w powiatowej grze obronnej, gdzie stwierdzono prawidłowość działania obrony cywilnej na terenie powiatu i wzajemnie „życzono sobie”, aby nigdy nie doszło do nieszczęśliwych wypadków z wykorzystaniem wszelkich służb prewencyjnych.