loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Powiatowa Rada Kół Gospodyń Wiejskich dostrzeżona przez Ministra

Paweł Goraj - Administrator

Podczas niedawnej wizyty pełnomocnika zdjęcie na którym jest Bartłomiej Orzeł i Justyna RupniewskaPremiera RP ds. programu „Czyste Powietrze”, padły słowa uznania dla działalności Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Powiecie Koneckim, której przewodniczy Pani Justyna Rupniewska. „Cieszę się, że nasza praca na rzecz lokalnych wspólnot jest dostrzegana również na wyższym szczeblu ministerialnym. Mamy nadzieję, że ta działalność będzie płaszczyzną wymiany doświadczeń i zainicjuje szersze zaangażowanie środowiska wiejskiego na rzecz lokalnych wspólnot” - podkreślała podczas spotkania Justyna Rupniewska – przewodnicząca PRKGW w Powiecie Koneckim.

 

„Jestem przekonany, że działalność, w którą Państwo jesteście tak zaangażowani wzbogaci nie tylko środowiska wiejskie, ale także nas jako Polaków. Nasza ludowość, tradycja i obrzędowość nosi w sobie niepodważalną wyjątkowość naszej kultury i na tle innych narodów Europy może stanowić wyrazisty przykład do naśladowania. Choć dziś, zawodowo zajmuję się inną działalnością, to pragnę podkreślić, że jeszcze nie tak dawno temu miałem zaszczyt pracować na rzecz Polaków, których życie toczy się poza granicami naszego kraju. Dlatego też jestem pełen uznania, że starosta we współpracy z Powiatową Radą Kół Gospodyń Wiejskich w Powiecie Koneckim nawiązali, tak wspaniały kontakt z Polonią w Rosji. Dziękuję i proszę o jeszcze” – zaznaczał Bartłomiej Orzeł – pełnomocnik Premiera RP ds. programu „Czyste Powietrze”.

Paweł Kubiak