loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

tkn  ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

VII POWIATOWY KONKURS ICHTIOLOGICZNY

W dniu 21 października 2011 roku w Zespole zdjęcie konkurs Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Końskich rozstrzygnięto VII Edycję Powiatowego Konkursu Ichtiologicznego. „Zasadniczym celem i priorytetem w/w konkursu jest przede wszystkim propagowanie wiedzy w temacie szeroko rozumianej ichtiologii, ochrony środowiska naturalnego oraz tradycji hodowli ryb na terenie powiatu koneckiego” - mówiła udzielając nam informacji Małgorzata Makuch – jedna z osób zespołu nauczycieli uczestniczących w organizacji konkursu, wśród którego znaleźli się także S. Ferencz, E. Król – Zmieniecka, E. Młodawska oraz A. Tarasińska. Uczestników konkursu oraz opiekunów młodzieży osobiście przywitał J.Rybiński – dyrektor ZSP Nr 2 w Końskich, który w towarzystwie Andrzeja Marka Lenarta – wicestarosty wręczał nagrody laureatom.

W zmaganiach konkursowych brała udział młodzież z terenu Końskich, Dziebałtowa, Kazanowa, Modliszewic, Stadnickiej Woli, Radoszyc, Niekłania, Miedzierzy, Gowarczowa oraz Stąporkowa, która musiała wykazać się obszerną wiedzą o różnorodności gatunkowej z dziedziny biologii oraz środowiska życia i ochronie ryb, łącznie ze szczegółową znajomością gatunkową ryb występujących na terenie naszego kraju. Konkurs udało się przeprowadzić dzięki współpracy Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Końskich, Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach, dyrektorów poszczególnych placówek oświatowych z terenu powiatu koneckiego oraz Biblioteki Publicznej MiG Końskie. Jury w składzie: R. Sieroń – przewodniczący oraz J. Milczarek, L. Ziętek i D. Kowalczyk – członkowie, wyłoniło zwycięzców w następujących kategoriach:

 

 

SZKOŁY PODSTAWOWE

  1. M. Soboń                 (SP Dziebałtów)

  2. W. Kos                    (SP Stadnicka Wola)

  3. A. Zmieniecka          (SP nr 2 Końskie)

GIMNAZJA

  1. K. Krawiecki              (Gowarczów)

  2. M. Pietras                 (Niekłań)

  3. M. Myszkowski           (Radoszyce)

 

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

  1. J. Leśnikowski                 (ZSP nr 3 Końskie)

  2. K. Bartosiński                  (ZSP Stąporków)

  3. A. Bartłomiejczyk             ( ZSP nr 3 Końskie)

 

To konkurs, który także nierozerwalnie wpisuje się w historię i kulturę szeroko rozumianej gospodarki rybackiej naszego powiatu, Dziękuję serdecznie uczestnikom konkursu i ich opiekunom za wkład pracy twórczej w tematykę i zagadnienia bioróżnorodności ichtiologicznej” - mówił podkreślając tematykę poszerzania edukacji społecznej w w/w zakresie Andrzej Marek Lenart – wicestarosta.