loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

REALIZACJA PROJEKTU - COMENIUS

W dniach 17.10 – 21.10 w Zespole Szkół zdjęcia comeniusPonadgimnazjalnych nr 1 w Końskich przebywała grupa gości z zagranicy. Wizyta odbywała się w ramach realizacji projektu COMENIUS. Pobyt gości poprzedziła współpraca i wymiana młodzieży, jaka ma miejsce między szkołami z wymienionych krajów: Szwecja, Belgia, Czechy, Cypr, Niemcy, Włochy. 19 października br. o godz. 16:00 w świetlicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich odbyła się wystawa pt: ”Migracje”. Prace oraz prezentacje multimedialne związane z tym tematem przygotowywała młodzież ze wszystkich krajów biorących udział w wizycie. Materiały dotyczące migracji w krajach Unii Europejskiej uczniowie zbierali jeszcze przed przyjazdem do Polski.

Wszystkie zgromadzone informacje zostały zaprezentowane na wystawie. Sposób prezentacji przygotowanych materiałów był dowolny. Wystawę otworzył Starosta Konecki - Bogdan Soboń. Zostali na nią zaproszeni również rodzice oraz współpracujący ze szkołą przedsiębiorca konecki, Piotr Wodecki absolwent szkoły, a obecnie właściciel odlewni ,,Ferrum”. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. W maju br. w ramach tego programu partnerskiego, uczniowie ZSP nr 1 wraz z opiekunami przebywali we Włoszech i Niemczech. Uczniowie zwiedzali Bolonię, Maranello oraz Freiburg. Niewątpiliwie atrakcją tego wyjazdu było zwiedzanie fabryki produkującej samochody Ferrari. Byli również zaproszeni do szkół - niemieckiej i włoskiej, gdzie mogli zobaczyć, jak przeprowadzane są zajęcia oraz poznać młodzież z tych krajów. Delegacje wymienionych państw, wraz z przedstawicielami uczniów ZSP nr 1 i opiekunami, zobaczyli kilka ,,perełek” architektonicznych i kulturalnych naszego kraju. Ich zachwyt wzbudziła zwłaszcza kopalnia soli w Wieliczce, Wawel, Rynek starego miasta w Krakowie, Sukiennice, oraz Sandomierz, wraz z podziemiami. Goście zagraniczni obejrzeli również ważny obiekt turystyczny regionu świętokrzyskiego – a mianowicie, ruiny zamku Krzyż -Topór, w Ujeździe. Miejscem zakwaterowania delegacji był jeden z hoteli w Sielpi, gdzie odbyło się wspólne ognisko. W ramach programu Comenius 7 kwietnia 2010 roku odbył się happening ekologiczny na ulicach Końskich przygotowany przez p. Elizę Ferens-Kozubską i panią Lidię Magdziarz. W ZSP nr 1 organizowane są również dni Comeniusa, na które zapraszani są gimnazjaliści. Dni Comeniusa przygotowują nauczycielki języka angielskiego z tej szkoły: Anna Leśniak-Sobota i Beata Dębowska. Następne spotkanie w ramach partnerskiego programu Comenius, odbędzie się na Cyprze. Tytułem przewodnim wystawy będzie wówczas „Wyrównywanie szans”.