loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Laureaci plebiscytu sportowego 2020 w powiecie koneckim. Gratulujemy!

Paweł Goraj - Administrator

Tuż przed zakończeniem 2020 roku zdjęcie do plebiscytu echa dnia i powiatu koneckiegozakończyło się głosowanie w 69. Plebiscycie Sportowym Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2020, organizowanym przez redakcję Echo Dnia, nad którym patronat objął Starosta Konecki. Plebiscyt prowadzony był w jednym etapie. Laureaci w każdej kategorii (sportowiec, trener, talent i drużyna) zostali wybrani w każdym z powiatów. Głosowanie wyłoniło pięciu najlepszych sportowców, jednego trenera, trzy talenty oraz jedną najlepszą drużynę sportową w każdym powiecie. Kandydatów do wyróżnień nominowali dziennikarze z działu sportowego Echa Dnia, trenerzy i przedstawiciele klubów oraz czytelnicy.

 

Najpopularniejszym sportowcem w 2020 roku w powiecie koneckim został Kamil Kowalczyk, 22 letni wiodący piłkarz Radiators Stąporków. Drugie miejsce zdobyła reprezentantka Koneckiego Klubu Karate Kyokushin Oliwia Małecka, a trzecie miejsce przypadło piłkarzowi ręcznemu KSSPR Końskie Danielowi Szotowi.

W kategorii Drużyna Roku z 2020 wygrała biegowa ekipa Imper Active z Kozowa, natomiast tytuł Sportowy Talent 2020 otrzymała młoda zawodniczka, grająca w barwach Neptuna Końskie Kinga Partyka. Otrzymała aż 472 głosy. Kinga jest kolejna laureatką tegorocznego plebiscytu, grającą w piłkę nożną. Drugie miejsce w tej samej kategorii zdobyła Martyna Białecka, która reprezentuje Konecki Klub Karate Kyokushin, otrzymując 450 głosów.

Trenerem Roku 2020 w powiecie koneckim została znana i lubiana Beata Kij z Koneckiej Sekcji Karate.

- Plebiscyt Echa Dnia ma wieloletnią tradycję i cieszy się ogromnym zainteresowaniem, będąc ważnym wydarzeniem sportowym w naszym regionie. Gratuluję wszystkim zwycięzcom, życząc w tym trudnym czasie pandemii dalszych sukcesów i zwycięstw. Dziękuję za trud i oddanie idei upowszechniania kultury fizycznej i sportu, a także za wkład trenerski i profesjonalne prowadzenie zawodników reprezentujących Powiat Konecki  – przekazuje Starosta Konecki Grzegorz Piec, partner w realizacji plebiscytu.

W tym roku pandemia COVID-19 nie pozwala na zorganizowanie uroczystej gali, dlatego ze względu na obostrzenia tym razem zwycięzcy plebiscytu otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz statuetki, które zostaną wysłane pocztą.

Mariusz Słowiński

Galeria - Laureaci plebiscytu...

1  2  4 3

fot. Echo Dnia