loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Akcja szczepień w naszym powiecie

Paweł Goraj - Administrator

Codziennie wszystkie media donoszą o przebieguzdjęcie szczepienia i postępach wielkiej, ogólnokrajowej akcji szczepień. Czasami pojawiają się również doniesienia o nieprawidłowościach związanych z łamaniem obowiązującego harmonogramu. Działania w zakresie walki z epidemią w naszym powiecie przebiegają w sposób planowy i niezwykle spokojny. Jak informuje Wojciech Przybylski, dyrektor koneckiego szpitala specjalistycznego, chęć zaszczepienia przeciwko Covid 19 zgłosiło ok. 80 % kadry medycznej i to właśnie te osoby otrzymają szczepionki w pierwszej kolejności, a następnie ratownicy medyczni, pielęgniarki i lekarze przychodni rejonowych. W tych placówkach na terenie całego powiatu ruszy wtedy kolejny, znaczenie szerzej zakrojony etap tej akcji.

 

Obecnie konecki szpital otrzymuje 180 szczepionek tygodniowo i wszystkie są prawidłowo wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem. Biorąc pod uwagę fakt, że szczepionki muszą być podane dwukrotnie zakończenie działań w tym zakresie przewidywane jest najprawdopodobniej dopiero w maju – szacuje dyrektor Przybylski. Dobrą wiadomością jest niewątpliwie fakt, że do tej pory nie odnotowano żadnych niepokojących skutków po przyjęciu szczepionki.

Szczepienia kolejnych grup mieszkańców naszego powiatu rozpoczną się od 25 stycznia, a zapisów należy dokonywać w swojej przychodni rejonowej lub za pośrednictwem ogólnopolskiej infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia pod numerem telefonu 989.

Adam Kubka