loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

tkn  ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Nowa pracownia diagnostyki w Mechaniku

Paweł Goraj - Administrator

W popularnym Mechaniku, czyli w Zespole zdjęcie podnośnik z samochodem w nowej hali diagnostycznejSzkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich został pozyskany nowy, specjalistyczny sprzęt do diagnostyki technicznej, który trafił do pracowni z której będą korzystali przede wszystkim uczniowie klas o profilu technik pojazdów samochodowych. Łącznie koszt nowego oprzyrządowania wyniósł ponad 76 tysięcy złotych. Nowoczesny sprzęt, w który została wyposażona pracownia diagnostyki samochodowej, to w dużej mierze efekt starań Stowarzyszenia „Przyjaciół Mechanika”, które ze swojego budżetu zakupiło podnośnik kolumnowy za kwotę 20 tysięcy złotych.

 

Prezes wspomnianego stowarzyszenia - Antoni Szkurłat nie ukrywał, że pomoc szkole była dla nich priorytetem.

Trzeba jeszcze dodać, że w estetycznie urządzonej pracowni pojawiły się również dwie tablice informacyjne, które pozwolą uczniom zapoznać się z najnowszymi technologiami. Tablice te, to koszt ponad 56 tysięcy złotych. Jak podkreśliła dyrektor placówki - Beata Jakubowska, zostały one sfinansowane z realizowanego projektu pod nazwą „Dobry Zawód Podstawą Sukcesu”.

Warto wspomnieć, że ta nowa pracownia, którą w czwartek 17 grudnia uroczyście otworzono, została w całości wyremontowana i zaadoptowana ze środków własnych szkoły. Obecni na tym spotkaniu Starosta Konecki Grzegorz Piec wraz z Członkiem Zarządu Powiatu – Jarosławem Staciwą z satysfakcją zauważyli, że to już kolejna znacząca inwestycja w bazę oświatową Powiatu Koneckiego w tym roku szkolnym.

Marian Wikiera

Galeria - Nowa pracownia diagnostyczna...

2  3  4

5  6  7

8  9  10

11  12  13  14

fot. Adam Kubka

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich