loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Mikołajki inne niż zwykle...

Paweł Goraj - Administrator

Trwająca w naszym kraju pandemia wirusa zdjęcie na którym widać samochody SOSW z Baryczy gotowe do mikołajkowej drogiCOVID-19 to czas trudny dla wszystkich. Obowiązujące do dnia 17 stycznia 2021 r. nauczanie w formie zdalnej, wyłączyło dzieci z całej Polski, z codziennego życia szkół, a tym samym, pozbawiło możliwości uczestniczenia w wielu uroczystościach. Nie dotyczy to jednak dnia Świętego Mikołaja w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Zdzisławy i Stanisława Bytnarów w Baryczy! Mikołajki to święto wyczekiwane z nadzieją przez wszystkich wychowanków Ośrodka. Zawsze obchodzone było w sposób szczególny i radosny.

W szkole słychać wówczas euforię i radosny gwar. Pomimo wielu obostrzeń i przeszkód, uśmiech na twarzy dzieci musiał zagościć również w tym roku. Z inicjatywy Rady Rodziców, Grona Pedagogicznego i Dyrekcji Ośrodka w Baryczy, narodził się pomysł Mikołajek w formie ”objazdowej”.

W piątek 4 grudnia, uroczyście przystrojony orszak mikołajkowy ruszył w drogę do domów wychowanków. Szczególnie wyglądające w tym dniu busy szkolne, po brzegi wypełnione były niespodziankami dla wszystkich uczniów. W każdym podróżowali również pomocnicy samego Świętego Mikołaja! W tę rolę wcielili się rzecz jasna nauczyciele i kadra kierownicza Ośrodka.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wyjątkowego wydarzenia i stworzenia mikołajkowych paczek. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do osób najbardziej zaangażowanych w realizację tej magicznej podróży: p. Zdzisławie Sapieja, p. Monice Kowalczyk, p. Izabeli Mazur-Skoczek oraz p. Aleksandrze Piwowarczyk.

Jesteśmy pewni, że odwiedziny mikołajkowych gości, wywołają na twarzach wychowanków uśmiech i napełnią ich serca radością, na kolejne dni. Wierzymy, że przekazana w tej formie iskierka nadziei, pozostanie w pamięci dzieci, aż do kolejnych Mikołajek. Te, dopiero za rok!

Do zobaczenia!

Galeria - Mikołajki inne niż zwykle...

2  3

4  5

Opracowanie i zdjęcia: SOSW w Baryczy