loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

PCPR w Końskich docenione przez Ministra!

Paweł Goraj - Administrator

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, Minister zdjęcie Urszuli Przygodzkiej i Anny Kołby-Piekarskiej Rodziny i Polityki Społecznej - Marlena Maląg, jak co roku, przyznała nagrody specjalne pracownikom socjalnym i jednostkom organizacyjnym pomocy społecznej, za wybitne, nowatorskie rozwiązania w zakresie prowadzonych działań. W roku 2020 przyznanych zostało 6 nagród indywidualnych oraz 6 nagród zespołowych. Nagrody te mają charakter pieniężny. W gronie wyróżnionych znalazło się Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich, które otrzymało nagrodę zespołową za działania skierowane do pieczy zastępczej, profilaktykę oraz realizację projektów współfinansowanych ze środków EFS na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

 

O nagrodę dla PCPR w Końskich wnioskował Starosta Konecki - Grzegorz Piec.

Z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju, uroczyste wręczenie nagród odbyło się w formie on – line dnia 19 listopada 2020 r. Po powitaniu zaproszonych gości, Minister Marlena Maląg podkreśliła w swoim wystąpieniu, jak trudna i ważna jest praca wykonywana przez pracowników socjalnych, którzy codziennie stoją na pierwszej linii frontu w walce z wykluczeniem społecznym i ubóstwem, a w ostatnich miesiącach także z negatywnymi skutkami pandemii koronawirusa – działając z empatią, czyniąc lepszym życie innych osób.

Powiat Konecki podczas tej uroczystości reprezentowali: Urszula Przygodzka – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich oraz Anna Kołba – Piekarska – Kierownik Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Końskich.

W uroczystości uczestniczył również Sekretarz Stanu w MRiPS – Stanisław Szwed.

Poniżej link do strony ministerstwa z informacją o uroczystości i link do realacji wideo.

https://www.gov.pl/web/rodzina/superbohaterowie-dnia-codziennego-swietuja-21-listopada

https://www.youtube.com/watch?v=3U8GSEwh5VM&feature=emb_logo

Opracowała: Anna Kołba - Piekarska

Galeria - PCPR w Końskich

2  3  4

fot. arch. PCPR w Końskich