loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Mistrzowie AGRO 2020 – KGW w Sworzycach – drugie miejsce w województwie

Paweł Goraj - Administrator

Dobiegł końca drugi etap największego w Polsce zdjęcie na którym widać Panie z Koła w Sworzycach stojące przed budynkiemplebiscytu wiejskiego i rolniczego MISTRZOWIE AGRO 2020 ROKU. Wojewódzki szczebel plebiscytu poprzedziły etapy powiatowe. W Powiecie Koneckim pierwsze miejsce w kategorii Koło Gospodyń Wiejskich Roku 2020 zajęło KGW w Sworzycach otrzymując 490 głosów. W ten sposób zdobyło awans do drugiego – wojewódzkiego etapu plebiscytu. Od środy 4 listopada do 17 listopada można było oddawać głosy na swoich faworytów. Liderem plebiscytu na szczeblu wojewódzkim zostało Koło Gospodyń Wiejskich w Kunowie zdobywając 1565 głosów. Reprezentujące Powiat Konecki Koło Gospodyń Wiejskich w Sworzycach liczbą 1332 głosów uplasowało się na drugim miejscu, a trzecie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Jagninie z 714 głosami.

 

Zwycięzcy wojewódzkich zmagań ostatecznie powalczą o tytuły: Sołtys Roku 2020, Rolnik Roku 2020 i Koło Gospodyń Roku 2020. Za zajęcie drugiego miejsca w etapie wojewódzkim KGW w Sworzycach otrzyma: nagrodę finansową w wysokości 2000 zł., dyplomy, możliwość publikacji opracowanego przez koło przepisu kulinarnego oraz prezentację koła w wyjątkowej książce „Najlepsze przepisy Kół Gospodyń Wiejskich” i 100 egzemplarzy książki z przepisami kulinarnymi KGW. Ogólnopolski finał plebiscytu rozpocznie się już w poniedziałek 23 listopada i potrwa do 30 listopada 2020 r. Nagrody dla MISTRZÓW AGRO 2020 ROKU zostaną wręczone podczas Centralnych Targów Rolniczych w Nadarzynie pod Warszawą.

Opracowała: Agnieszka Krakowiak