loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Patriotyzm XXI Wieku

Paweł Goraj - Administrator

To tytułowe hasło konkursu literackiego zdjęcie do artykułu patriotyzm na którym widać biegnących uczestników marszobieguzorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Końskich i adresowanego do młodego pokolenia – uczniów szkół ponadpodstawowych. Wyłonienie laureatów nastąpi tuż przed Narodowym Świętem Niepodległości. Uczczenie kolejnej rocznicy 11 Listopada jest bowiem jednym z celów tego konkursu. W obecnym czasie, młode pokolenie Polaków nie musi podejmować już walki zbrojnej w obronie Ojczyzny, pamiętając o bohaterach musimy zdefiniować nowy wymiar patriotyzmu – nie, jak za Polskę zginąć ale, jak dla Polski żyć.

 

Liczymy, że prace konkursowe pokażą spojrzenie na tę kwestię ze strony młodych ludzi, wchodzących dopiero w dorosłe życie. Głos pokolenia, które budować będzie przyszłość naszego kraju jest niezwykle ważny. Pamiętajmy, że Ci, którzy bronili Lwowa i Warszawy w pierwszych latach niepodległości, Ci, którzy walczyli z okupantami w latach II wojny światowej i po jej zakończeniu, często nie mieli nawet 20 lat, lub niewiele więcej. Patrząc na zmęczone życiem twarze uczestników ostatnich obchodów 40 - lecia powstania NSZZ „Solidarność” pamiętajmy, że podejmując trudne wyzwanie walki z systemem komunistycznym mieli o 40 lat mniej.

Cieszy udział młodzieży w uroczystościach patriotycznych i chęć poznawania historii, co mogliśmy zaobserwować organizując konkursy poświęcone 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej, czy rotmistrzowi Pileckiemu. Niezwykle cenne są też nowe formuły przypominające bohaterów, jak na przykład bieg „Tropem Wilczym” poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych, zorganizowany przez koneckie starostwo po raz pierwszy w tym roku.

Licząc na aktywny udział uczniów koneckich szkół, mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli na naszych stronach i w wydawnictwach zaprezentować to nowe spojrzenie na Ojczyznę z pozycji „pokolenia przyszłości”.

Opracował: Adam Kubka

Galeria - Patriotyzm...

2  3  4

5  6  7

8  9  10

11  12  13

14  15  16

17  18

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich