loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

tkn  ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Inauguracja sezonu szczypiornistów

Paweł Goraj - Administrator

Koneccy szczypiorniści, w sobotę 19 września, zdjęcie do artykułu inauguracja sezonu na którym widać szczypiornistów rozpoczynających meczrozpoczęli sezon 2020/2021 w grupie D I Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn. Mecz KSSRP Końskie - Orlen Upstream SRS Przemyśl przyciągnął do Hali Sportowej przy ulicy Stoińskiego, pomimo stanu epidemii, znaczną liczbę kibiców. Trzeba nadmienić, że faworytem tego starcia była ekipa z Przemyśla, uważana za potentata grupy D. Zespół ten już w poprzednim sezonie otarł się o awans do Superligi, a w obecnych rozgrywkach postrzegany jest za murowanego faworyta grupy. Pomimo takiego przeciwnika, „Konie” radziły sobie bardzo dzielnie, a na wiele słów pochwały zasługiwał zwłaszcza bramkarz Daniela Szot, który niedawno powrócił do drużyny. Wyróżnili się też Przemysław Matyjasik – strzelec 8. bramek oraz Paweł Wolski, który miał o jedno trafienie więcej.

Mecz lepiej rozpoczęli konecczanie, którzy w 8. minucie prowadzili już 4:1. Drużyna z Przemyśla jednak doprowadziła do remisu i od 26. minuty to ona prowadziła. W 51. minucie był ostatni remis.

Widać zatem, że przez dłuższy czas gra była dość wyrównana. Jednak na koniec spotkania goście okazali się lepsi i zwyciężyli ostatecznie 27 do 23. Na uwagę zasługuje też gorąca atmosfera na trybunach. Wśród kibiców wspierających koneckich szczypiornistów byli też przedstawiciele samorządu powiatowego: starosta konecki Grzegorz Piec w asyście wiceprzewodniczącego Rady Powiatu – Łukasza Kubki oraz przedstawiciel samorządu gminnego w osobie wiceburmistrza Końskich Marcina Zielińskiego.

Oto co zaraz po meczu wyraził trener Michał Przybylski:

Mecz przegraliśmy atakiem. Wiele było nieporozumień na boisku. Spowodowane to było tym, że z powodu kontuzji Bartka Sękowskiego, który właściwie grał w meczu na przeciwbólowych lekach, a w ostatnim tygodniu nie trenował, ta jego gra na środku kierującego grą wyglądała różnie. Przeplatał dobre akcji słabszymi. Podobnie było z Przemkiem Matyjasikiem, który zaczął mecz na środku. Ale wiadomo jest to skrzydłowy i chwała mu za to, że zagrał. Do niego pretensji mieć nie mogę. Natomiast brakowało argumentów w postaci dobrej gry przynajmniej dwóch rozgrywających zawodników, którzy by w tych trudniejszych momentach pociągnęli zawody. To co zrobił Przemyśl. Mieli zmienników doświadczonych i wartościowych. Brakło nam doświadczonych zmienników. Doszliśmy na remis i można było wyjść na prowadzenie. Dużo było nieporozumień na boisku spowodowanych tymi urazami. Tym brakiem zrozumienia siebie nawzajem na boisku.

Opracowanie: Marian Wikiera