loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Ślubowanie w szkole na „górce”

Paweł Goraj - Administrator

W czwartek 17 września w Zespole Szkół zdjęcie do artykułu ślubowanie w szkole na którym widać wicestarostę składającego życzenia uczniom na placu podczas ceremoniiPonadpodstawowych w Stąporkowie, czyli w popularnej „Szkole na Górce”, odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Ceremonię zorganizowano na placu przed szkołą. Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru, odśpiewaniu hymnu, młodzież klas pierwszych złożyła uroczystą przysięgę przy popiersiu patrona - Stanisława Staszica. W tej podniosłej uroczystości uczestniczyli: Wiesław Skowron - Wicestarosta Konecki, Krzysztof Stachera - Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Końskich oraz Dorota Pawińska – Przewodnicząca Rady Rodziców.

Społeczności szkolnej przewodziła dyrektor Hanna Rzepka, w asyście wicedyrektora Karola Banasika z wychowawcami klas pierwszych: Marzeny Maleszak i Karoliny Ścisłowicz – Pluta.

W dostojnym gronie stali nauczyciele, członkowie Rady Szkolnej Samorządu Uczniowskiego, przedstawiciele uczniów z poszczególnych oddziałów, a przede wszystkim wszyscy uczniowie klas pierwszych: Liceum oraz Technikum.

Po ciepłych powitaniach przez dyr. H. Rzepkę wszystkich uczestników tego wydarzenia, głos zabrał Piotr Sorbian – Przewodniczący Rady Szkolnej SU, który złożył uczniom najlepsze życzenia. Swoje słowa do młodzieży skierował też wicestarosta Wiesław Skowron oraz naczelnik Krzysztof Stachera.

Wydarzenie to stało się również okazją do wręczenia stypendiów „Na dobry start” uczniom, którzy przyszli do szkoły z najwyższymi wynikami w dotychczasowej nauce. Środki na owe stypendia zostały zebrane podczas II Balu Charytatywnego, który odbył się w lutym b.r. Otrzymali je: Julia Stąpór (absolwentka PSP nr 2 w Stąporkowie), Jacek Warszawski (absolwent PSP nr 1 w Stąporkowie), Konrad Połeć (absolwent PSP w Niekłaniu Wielkim), oraz Katarzyna Pyrlik (absolwentka NSP w Odrowążu).

Na zakończenie dyr. H Rzepka, pogratulowała uczniom dokonanego wyboru szkoły i życzyła wielu sukcesów, radosnych i szczęśliwych dni oraz rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

Opracował: Marian Wikiera

Galeria - Ślubowanie w szkole...

2  3  4

5  6  7

8  9  10

11  12  13

14  15  16

17  18

fot. Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Stąporkowie