loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Serce z Rogowa dla Dagmary!

Paweł Goraj - Administrator

Akcja zbiórki nakrętek dla Dagmary Michalskiej mieszkanki zdjęcie do artykułu serce z rogowa na którym widać członka zarzadu wraz z uczniami i zebranymi korkamiJacentowa w gminie Radoszyce, zainicjowana przez TWRP Wszechnica Konecka z jej prezesem Jarosławem Staciwą, cieszy się ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem mieszkańców naszego powiatu. Przypomnijmy, że Dagmara to podopieczna Warsztatu Terapii Zajęciowej w Końskich, gdzie poddana jest indywidualnemu programowi rehabilitacji, który obejmuje rehabilitację społeczną, ruchową, terapię zajęciową i pomoc psychologiczną. Marzeniem Dagmary jest zakup wózka elektrycznego, który pragnie zdobyć we własnym zakresie oraz na zajęcia rehabilitacyjne na lokomacie.

 

Do akcji charytatywnej, która zatacza coraz szerszy krąg, dołączyło też Szkolne Koło Wolontariatu przy Zespole Placówek Oświatowych w Rogowie z udziałem członków: Julii Myszkowskiej, Martyny Jedynak, Mai Chybińskiej i Jagody Walczyk. Zbiórkę zorganizowały nauczycielki: Anna Dzierzgwa, Magdalena Walczuk i Dominika Szymczyk. Po odbiór owoców serc ludzkich, osobiście do Rogowa udał się prezes Jarosław Staciwa, dziękując serdecznie wszystkim ofiarodawcom oraz silnej grupie wsparcia za zaangażowanie i współpracę.

Przypominamy, że przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Końskich znajduje się specjalny pojemnik, kształtem nawiązującym do symboliki pomocy potrzebującym. W szybkim tempie wypełniany jest nakrętkami, a ponad 30 worków zostało już opróżnionych z wypełnianego po brzegi serca.

- Wszystkich, którzy pragną się przyczynić do spełnienia marzenia Dagmary, gorąco zapraszamy do udziału w akcji. Dagmarze życzymy radości w drodze do spełnienia marzeń! - informuje Grzegorz Piec - Starosta Konecki.

Opracował: Mariusz Słowiński

Galeria - Serce z Rogowa ...

2  3  4