loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

81. rocznica bitwy pod Kazanowem

Paweł Goraj - Administrator

Jak co roku, 7 września pod pomnikiem zdjęcie do artykułu 81 rocznica bitwy na którym widać samorządowców w powiatu koneckiego przed pomnikiem w Kazanowiew Kazanowie uczczono pamięć bohaterskich obrońców Ojczyzny z września 1939 roku. To właśnie w tym miejscu walkę z nacierającymi oddziałami niemieckimi podjęli żołnierze III batalionu 163 rezerwowego pułku piechoty dowodzonego przez ppłk. Przemysława Nakoniecznikoffa -  Klukowskiego. Starcie było niezwykle zaciekłe, miejscowość przechodziła z rąk do rąk, jednak pomimo sukcesu w tym starciu w obliczu dynamicznie zmieniającej się sytuacji na froncie oddziały polskie zmuszone były się wycofać. Starsi mieszkańcy Kazanowa zapamiętali te dni na długo, dla najmłodszych to tylko odległa historia, dlatego tak ważny jest edukacyjny i patriotyczny wymiar takich uroczystości.

 

Jak w latach, ubiegłych pod pomnik przybyli z pocztem sztandarowym i przygotowali apel poległych uczniowie Szkoły Podstawowej w Kazanowie. Modlitwę w intencji poległych żołnierzy poprowadził proboszcz miejscowej parafii Stanisław Rożej, a w uroczystości uczestniczyli przedstawiciele jednostek samorządowych, mieszkańców i partii Prawo i Sprawiedliwość. W imieniu władz powiatowych hołd poległym żołnierzom września oddali: starosta - Grzegorz Piec, członek zarządu - Jarosław Staciwa i radny - Robert Plech. Chwała Bohaterom.

Opracował: Adam Kubka

Galeria - 81. rocznica bitwy...

2  3  4

5  6  7

9  8  10

11  12  13

14  15  16

17  18

fot. Adam Kubka

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich