loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Celnie i bezpiecznie

Paweł Goraj - Administrator

W piątek 4 września, radomska telewizja DAMI zdjęcie do artykułu celnie i bezpiecznie na którym widać instruktora strzelectwa z uczestnikiemrealizowała materiał filmowy na jedynej w powiecie koneckim strzelnicy sportowo - rekreacyjnej „Kaliber 44”. W realizację tego przedsięwzięcia od początku zaangażowani byli: Adam Kwiel i Sebastian Dziurdź, i jak stwierdzili w rozmowie, początki nie były łatwe, ale było warto. Do tej pory ze strzelnicy na Baryczy skorzystało około dwóch tysięcy pasjonatów broni palnej. Obiekt spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa i funkcjonuje już od czterech lat. Oprócz indywidualnych osób, doskonalących swoje umiejętności strzeleckie, korzystają z niego uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół Nr 1 z opiekunem Witoldem Fitasem i z Zakładu Doskonalenia Zawodowego z opiekunem Dominiką Stefańczyk.

 

Jest to niezwykle cenna inicjatywa, a nabyte na strzelnicy umiejętności znacząco podnoszą potencjał obronny, o czym świadczy wiele przykładów z historii naszego kraju. Materiał filmowy realizowany w dniu dzisiejszym zostanie wyemitowany w najbliższą środę na kanale telewizji DAMI.

Opracował: Adam Kubka

Galeria - Celnie i bezpiecznie...

2  3  4

5  6  7

8  9  10

11  12  13

14  15  16

fot. Adam Kubka

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich