loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Konkurs „W HOŁDZIE BOHATEROM – W 100. ROCZNICĘ BITWY WARSZAWSKIEJ” pod hasłem XV PYTAŃ NA 15 SIERPNIA!!!

Paweł Goraj - Administrator

Pamięć jest zawsze fundamentem,zdjecie do konkursu na którym widać napis konkurs
 na którym należy budować współczesność.
J.J. Kasprzyk

W sobotę 15 sierpnia minie dokładnie 100 lat od wydarzenia, które zaważyło na losach Polski i najpewniej znacznej części Europy. Zwycięska bitwa na przedpolach Warszawy zatrzymała wtedy bolszewicką nawałę. Czas zatem na refleksję! W ramach patriotycznych przemyśleń proponujemy Państwu kolejny już konkurs w trybie online. Przygotowane na tą okoliczność zmagania umysłowe „W hołdzie bohaterom w 100. Rocznicę Bitwy Warszawskiej” opatrzyliśmy hasłem: „XV PYTAŃ NA 15 SIERPNIA”! Tyle właśnie ich zadamy w trzech odsłonach. Pierwszy zestaw, na naszej stronie internetowej, ukaże się w najbliższy poniedziałek – 27 lipca, tradycyjnie już w samo południe, kolejne pięć w środę, a w piątek zakończymy serię tej historycznej rywalizacji.

Miejmy wszyscy świadomość, że w tamtych czasach, z terenu dawnego powiatu koneckiego, w obronie Ojczyzny stanęły tysiące synów tej ziemi, żeby tylko wspomnieć uczniów i absolwentów koneckiego Gimnazjum św. Stanisława Kostki. Całe wręcz rodziny wstępowały do wojska, jak choćby czterech braci Ławaczów. Dziś trudno przywołać imiona tych wszystkich Synów naszej małej Ojczyzny, którzy w chwili największej próby chwycili za broń, nie szczędząc zdrowia i życia. Wielka chwała Im za to!

 

Podsumowanie konkursu i wręczenie cennych nagród, ufundowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej, Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, a także Instytut Pamięci Narodowej, nastąpi dokładnie 15 sierpnia, podczas uroczystości na placu przed budynkiem Starostwa Powiatowego  w Końskich.

Szczegóły w Regulaminie Konkursu – (plik.pdf) – 870 kb

Serdecznie zapraszamy!

Marian Wikiera

zdjęcie plakatu do konkursu na którym widać zdjęcie żołnierzy z 1920 roku