loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Powiatu Koneckiego!

Paweł Goraj - Administrator

Zwracam się do Was z apelem – prośbą o pomoc zdjęcie do artykułu apel na którym widać Grzegorza Pieca starostę koneckiegow naszej akcji „Ocalić od zapomnienia”. Otóż pragniemy przeprowadzić zbiórkę dawnych fotografii, dokumentów oraz innych pamiątek, związanych z czynem zbrojnym i żołnierzami walczącymi za wolną Polskę, zwłaszcza w odniesieniu do wojny z Rosją bolszewicką sprzed stu laty.

Szanowni Państwo, w Waszych domach zapewne niejedna taka pamiątka gdzieś się zachowała. Jestem tego pewien, bo w tamtych czasach, z terenu dawnego powiatu koneckiego, w obronie Ojczyzny stanęły tysiące synów tej ziemi, żeby tylko wspomnieć absolwentów koneckiego Gimnazjum św. Stanisława Kostki.

 

Gwoli wyjaśnienia, dodam że przygotowujemy patriotyczną uroczystość pod nazwą „ W hołdzie bohaterom – w 100 rocznicę bitwy warszawskiej”, gdzie zamierzamy otworzyć wystawę odnoszącą się do tamtych czasów. Stąd nasza prośba o przekazanie pamiątek rodzinnych, celem ich wyeksponowania. Oczywiście oryginały będą Państwu zwrócone po ich skopiowaniu. Jeśli Waszą wolą będzie chęć nam pomóc, prosimy o kontakt z Wydziałem Promocji i Kultury Starostwa Powiatowego w Końskich.

Na zakończenie przypomnę niedawno wypowiedziane słowa ministra Jana Józefa Kasprzyka – szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych: Pamięć jest zawsze fundamentem, na którym należy budować współczesność.

Mając powyższe na względzie, bardzo prosimy o wsparcie naszej akcji!

Z poważaniem

Starosta Konecki

Grzegorz Piec