loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

 RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Letnia edycja Rajdu Bike Orient za nami

Paweł Goraj

Stowarzyszenie ImperActive zorganizowało w minionązdjęcie do artykułu rajd bike orient na którym widać przedstawicieli starostwa dziękujących za organizacje sobotę Rajd Bike Orient, który wystartował z Miedzierzy, a trasa prowadziła przez teren Powiatu Koneckiego. Rajdy te, odbywają się w różnych miejscach w kraju od 2007 roku i są rowerową imprezą na orientację, której zadaniem jest odszukiwanie w terenie, wyznaczonych na mapie punktów kontrolnych. Na trzech trasach do pokonania, o łącznej długości 240 kilometrów, stanęła grupa kilkudziesięciu rowerzystów i piechurów. Rywalizacja polegała na potwierdzeniu jak największej liczby punktów, w jak najkrótszym czasie. Start i meta zawodów została zlokalizowana na terenie Szkoły Podstawowej w Miedzierzy.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął starosta konecki - Grzegorz Piec, który aktywnie uczestniczył wspólnie z członkiem zarządu powiatu Jarosławem Staciwą i dyrektorem PUP Jackiem Werensem. Przyjmując zaproszenie, jako partner i współorganizator, Starostwo Powiatowe w Końskich, wsparło finansowo owe wydarzenie, zapewniając poczęstunek wszystkim uczestnikom rajdu.

W sobotę od godziny 9:00 wszyscy uczestniczy wyruszyli na trasy rajdu, które organizatorzy podzielili je ze względu na długość: GIGA (120 km), MEGA (60 km) oraz MARSZOBIEG/FAN (30 km). Imprezę otworzył zastępca wójta Gminy Smyków Jerzy Duda oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Miedzierzy Beata Janiszewska, którzy życzyli wszystkim dobrej zabawy.

Zwycięzcami na trasie Giga w kategorii mężczyzn został Krystian Jakubek, w kategorii kobiet- Justyna Frączek. Na trasie Mega, w kategorii mężczyzn, zwycięzcą został Paweł Stępień, w kategorii kobiet – Urszula Zimny. Zwycięzcami trasy Fan, zostali: Sebastian Kozubek, Marzena Czaja oraz Agata Gajewska. Marszobieg mężczyzn wygrał Mateusz Komorowski, a marszobieg kobiet Anna Falkiewicz. Uhonorowania najlepszych zawodników i zwycięzców dokonali: starosta Grzegorz Piec, członek zarządu powiatu Jarosław Staciwa oraz zastępca wójta Gminy Smyków Jerzy Duda, gratulując wszystkim dobrych wyników, a organizatorom świetnie przygotowanej imprezy. Na zakończenie imprezy przygotowano poczęstunek w postaci pieczonego dzika. Były gorące dania i regionalne przysmaki.

Opracował: Mariusz Słowiński

Galeria - Letnia edycja...

2  3  4

5  6  8

9  10  11

12  13  14

15  7  16

fot. ImperActive