loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

 RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Program tarczy dla samorządów

Paweł Goraj

Gminy i Powiaty otrzymają dostęp do wielkiegozdjęcie do artykułu program tarczy na zdjęciu starosta Grzegorz Piec rządowego programu wsparcia inwestycji – to prawdziwa TARCZA DLA SAMORZĄDÓW warta w skali całego kraju nawet 6 miliardów złotych. Środki przekazane przez rząd będzie można wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje, jak remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, a także inne działania podejmowane w naszych małych Ojczyznach. Pieniądze będą przyznawane gminom w formie przelewów na wniosek samorządów – bez zbędnej biurokracji. To bezprecedensowe wsparcia dla każdej gminy i każdego powiatu w Polsce. Wysokość przekazanych środków będzie zależeć od wartości planowanych przez gminy i powiaty inwestycji.

 

Samorządy mogą otrzymać dotacje od 0,5 mln zł do 93,5 mln – nigdy wcześniej państwo nie przedstawiło programu, który by tak szeroko wspierał działania małych Ojczyzn.

TARCZA DLA SAMORZĄDÓW to także program wsparcia dla polskich małych i średnich firm – realizatorów zadań inwestycyjnych samorządów. To kolejny zastrzyk środków, który pozwala nie tylko na utrzymanie miejsc pracy, ale także na podnoszenie zarobków pracowników.

Wiele gmin i powiatów ma problem z wkładem własnym do inwestycji, a środki z TARCZY DLA SAMORZĄDÓW pozwolą na uzyskanie niezbędnych gwarancji dla realizacji zadań inwestycyjnych. To nowe szkoły, żłobki, drogi, wodociągi i chodniki, ale to także zastrzyk dla tysiąca firm i setek tysięcy pracowników.

Ponad 2,6 mld złotych z Funduszu Inwestycji Samorządowych trafi do gmin wiejskich i miejsko-wiejskich. To droga zrównoważonego rozwoju, który w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości.

Wysokość przekazanych środków będzie zależeć od wartości planowanych przez gminy, powiaty inwestycji. Kwoty maksymalnego limitu dotacji wynikają z relacji wydatków majątkowych i zamożności gmin i powiatów Pieniądze nie muszą być wykorzystane w 2020 roku, nie trzeba będzie ich zwracać.

Do 8 gmin powiatu koneckiego trafi w ramach działania tego mechanizmu wsparcia łącznie 13 851 429 zł.

Fałków (gmina wiejska) – 996 405

Gowarczów (gmina wiejska) – 500 000

Końskie (gmina miejsko-wiejska) – 8 014 796

Radoszyce (gmina miejsko-wiejska) – 1 101 583

Ruda Maleniecka (gmina wiejska) – 538 947

Słupia Konecka (gmina wiejska) – 628 889

Smyków (gmina wiejska) – 658 202

Stąporków (gmina miejsko-wiejska) – 1 412 607

Opracowanie: Adam Kubka