loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Nowy komendant KPPSP w Końskich

Paweł Goraj - Administrator

Od dnia 23 czerwca st. kpt. mgr inż. Ryszard zdjęcie do artykułu nowy komendant na którym widać jak klęczący nowy komendant całuje sztandarStańczak jest nowym komendantem powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Końskich. Do tej pory szefował koneckim strażakom, jako pełniący obowiązki od lutego 2020 r., zaraz po odejściu z czynnej służby bryg. Grzegorza Zielińskiego. Świętokrzyski wojewódzki komendant bryg. Krzysztof Ciosek, uzasadniając swoją decyzję, wskazał na kompetencje i doświadczenie oraz dotychczasowe osiągnięcia st. kpt. Stańczaka. Obecny na uroczystości Starosta Konecki Grzegorz Piec, zwrócił uwagę na doskonałą współpracę komendy powiatowej PSP z lokalnym samorządem i znajomość zagrożeń, jakie mogą pojawić się na terenie naszego powiatu.

 

Gratulując i życząc wielu sukcesów zawodowych, starosta przekazał nowemu komendantowi obraz przedstawiający Św. Floriana, wykonany w Warsztacie Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Wspierania i Rozwoju Powiatu „Wszechnica Konecka”. Zarówno komendant wojewódzki, jak i starosta zgodnie stwierdzili, że jest to najlepszy wybór, gwarantujący sprawne funkcjonowanie jednostki i bezpieczeństwo mieszkańców.

Opracował: Adam Kubka

Galeria - Nowy komendant...

2  3  4

5  6

fot. Adam Kubka

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich