loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Powiatowa Rada Kół Gospodyń Wiejskich już działa!

Paweł Goraj - Administrator

Wydarzenie w Maleńcu zorganizowane zostało zdjęcie do artykułu powiatowa rada kół gospodyń na którym widać starostę koneckiego w asyscie gospodyń otwierającego uroczystość z inicjatywy Starosty Powiatu - Grzegorza Pieca oraz Prezes Koła Gospodyń Wiejskich w Sworzycach Justynę Rupniewską. W minioną sobotę 20 czerwca 2020 r., w Zabytkowym Zakładzie Hutniczym w Maleńcu spotkały się przedstawicielki 20 Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu koneckiego, delegowane do uczestnictwa w zebraniu założycielskim Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Końskich. Organ ten został powołany, dzięki podjętej przez Zarząd Powiatu Uchwały Nr 60/2020 z dnia 3 czerwca 2020r., i ma pełnić rolę konsultacyjną, doradczą i inicjatywną współpracując ze Starostą Koneckim. Korzystając z wiedzy i doświadczenia pań z KGW, będzie można lepiej realizować potrzeby lokalnej społeczności.

 

Po głosowaniach spośród obecnych kandydatek do Powiatowej Rady KGW okazało się, że przewodniczącą Rady została Justyna Rupniewska reprezentująca KGW w Sworzycach, zastępcą Renata Łyczek z KGW Dziebałtowa a sekretarzem Renata Janus z KGW w Smykowie.

Po ogłoszeniu wyników Starosta wręczył każdej kandydatce Akt Powołania na podstawie Zarządzenia Starosty Koneckiego Nr 23/2020 z dnia 19 czerwca 2020 r., wchodzącej w skład Powiatowej Rady. Na dzień dzisiejszy Rada liczy 23 członków. Wśród nich znaleźli się:

Agnieszka Smyka - KGW Przybyszowy, Elżbieta Matolicz - KGW Wąsosz, Grażyna Trawińska - KGW Ruda Białaczowska, Jadwiga Podwysocka - KGW Radwanów, Barbara Płyta - KGW „Gatniczanki”, Zofia Pilarska - KGW w Młotkowicach, Anna Kołodziejczyk - KGW Przyłogi, Bernarda Curzytek - KGW Salata, Renata Łyczek - KGW Dziebałtów, Agnieszka Kamoda - KGW Nieświń, Małgorzata Jedynak - KGW Rogowianka, Edyta Derlatka - KGW w Bębnowie, Beata Sroka - KGW Kozia Wola, Renata Janus - KGW Smyków, Monika Sosnowska - KGW w Stanowiskach, Wioletta Salicka - KGW Kapałów-Radoska, Lilianna Pałgan – KGW „Pod Dębami” Piła-Szabelnia, Agnieszka Grabarczyk - KGW Królewiec, Justyna Rupniewska - KGW Sworzyce, Jadwiga Karbownik - KGW „Cepterki” w Modliszewicach, Małgorzata Chrzan-Olszewska – KGW „Jedność Pokoleń” w Odrowążu, Agnieszka Wojcierowska – KGW Czarniecka Góra-Czarna oraz Krzysztof Kozłowski – KGW w Mularzowie.

- Głównym celem działania Rady jest służenie pomocą kołom gospodyń wiejskich i mieszkańcom wsi, wspierając i reprezentując ich zbiorowe interesy poprzez ścisłą współpracę z Powiatem Koneckim, oraz organizacjami i instytucjami, które zajmują się problemami wsi. Ta współpraca układa się nam bardzo pomyślnie i owocnie. Przed nami wiele pomysłów, które czekają na realizację. - informuje Starosta Grzegorz Piec.

 - Jak już wspomniał pan starosta, pomysłów jest bardzo dużo, ale bez Waszego udziału tego by nie było. To Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich pokazał, że to o czym rozmawiałyśmy, to wszystko potem było realizowane. Wszystkie potrawy, obecność… a konsekwencją tego jest ta rada. Ja sama bez zarządu i bez udzielenia mi pomocy przez pana starostę tego podjąć bym nie mogła. Chciałabym podziękować panu staroście, że moje pomysły są wspierane. Myślę, że niebawem Państwo zobaczycie, jak będziemy chcieli działać, bo do końca roku będą systematyczne nasze spotkania […] Jeszcze raz Państwu dziękuję za przybycie” - powiedziała Justyna Rupniewska.

Zebranie w Maleńcu uświetnił występ zespołu ludowego „Królewiaczki” oraz niespodzianka przygotowana przez dyrektora ZZH w Maleńcu Macieja Chłopka, który zaprosił na wycieczkę edukacyjną po obiekcie. Impreza została przygotowana z zachowaniem ścisłych przepisów i obostrzeń sanitarnych ogłoszonych przez Ministra Zdrowia.

Opracował: Mariusz Słowiński

Galeria - Powiatowa rada kół...

2  3  4

5  6  7

8  9  10

11  12  13

14  15  16

17  18  19

20  22  23

24  25  26

27  28  29

30  31  32

33  35  36

37  38  39

40  41  42

fot. Adam Kubka

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich