loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

TERYTORIALSI POMAGAJĄ W POWIECIE KONECKIM

Paweł Goraj - Administrator

W dniu 20 kwietnia w Starostwie Powiatowym odbyło zdjęcie TERYTORIALSI POMAGAJĄ...się spotkanie starosty Grzegorza Pieca z porucznikiem Marcinem Kowalem, oficerem prasowym 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Tematem rozmowy był zakres pomocy tej formacji placówkom powiatowym w czasie zmagań z pandemią koronawirusa. Żołnierze z 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej dostarczyli do starostwa środki ochrony osobistej z Ministerstwa Zdrowia, które mają zostać rozdysponowane różnym placówkom na terenie powiatu.

 

Pomagają również, wspólnie z podchorążymi Wojskowej Akademii Technicznej, pensjonariuszom przebywającym w Domu Pomocy Społecznej „Cichy Zakątek” w Końskich. Wspierają podopiecznych DPS na spacerach, w doprowadzaniu na posiłki i sprawowaniu całodobowej opieki nad nimi. Jest  to niezwykle cenna inicjatywa ze względu na specyfikę koneckiego DPS i liczne ograniczenia związane z obecną sytuacją, jak zakaz opuszczania ośrodka przez pensjonariuszy, czy braki kadrowe wywołane absencją chorobową.

Porucznik Marcin Kowal z 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej informuje, że ochotnicy stale opiekują się podopiecznymi DPS-u przez siedem dni w tygodniu. Podopiecznych wspiera również podporucznik Dariusz Jarliński, kapelan 101. batalionu lekkiej piechoty. Żołnierze WOT odwiedzili wszystkie domy pomocy społecznej w województwie świętokrzyskim. Obecnie czekają na wnioski od przedstawicieli tych instytucji, dotyczące wsparcia podopiecznych przez żołnierzy 10. ŚBOT. Działania te są częścią wielkiej, ogólnopolskiej operacji antykryzysowej Wojsk Obrony Terytorialnej. To ujmujący przejaw współczesnych postaw – ku chwale Ojczyzny!

GALERIA - TERYTORIALSI POMAGAJĄ...

2  3  4

5  6  7

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich