loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

MŁODZI I ZDOLNI CHLUBĄ POWIATU KONECKIEGO

Paweł Goraj - Administrator

W środę 12 lutego w siedzibie starostwa powiatowegozdjęcie MŁODZI I ZDOLNI... zostały wręczone stypendia Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej najzdolniejszym uczniom i absolwentom szkół ponadpodstawowych z terenu naszego powiatu. Stosowne dokumenty nagrodzonym wręczali: wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, starosta Grzegorz Piec, wicestarosta Wiesław Skowron i członek zarządu Jarosław Staciwa. Dyrektorzy szkół przedstawiali swoich podopiecznych, a lista nagród i osiągnięć każdego ze stypendystów była naprawdę długa i imponująca.

Oprócz laurów krajowych często pojawiały się też te zdobyte w konkursach zagranicznych.

„Tacy młodzi i zdolni są najlepszą wizytówką promującą nasz powiat” - powiedział starosta konecki. Pełen podziwu dla niezwykłych talentów był wojewoda świętokrzyski, a wicestarosta gratulując wspaniałych wyników życzył, by wkrótce ktoś z tej grupy znalazł się w gronie noblistów.

Stypendiami Prezesa Rady Ministrów zostali wyróżnieni:

  1. Weronika Sapieja z I Liceum Ogólnokształcącego w Końskich, humanistka, laureatka wielu konkursów polonistycznych i historycznych. Pasjonuje się mitologią grecką, nordycką, egipską i słowiańską.
  2. Agnieszka Trojanowska z II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich, uczennica klasy matematyczno - fizycznej, laureatka konkursów matematycznych, ale również konkursu plastycznego „Kraje Wschodu” - realizuje się również na polu artystycznym.
  3. Karol Kurp z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Stąporkowie – LO, realizuje rozszerzony program z biologii, chemii i matematyki. Jego wielką pasją jest muzyka, koncertuje z zespołem „Kielecczyzna” i aktywnie działa w ramach szkolnego koła wolontariatu.
  4. Dawid Mróz również z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Stąporkowie – technikum, pasjonuje się wszystkim co jest związane z informatyką, doskonali swoje umiejętności językowe i dodatkowo w ostatnim czasie próbuje swoich sił w dziedzinie plastyki.
  5. Arkadiusz Janus z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Końskich, zajmuje się głównie informatyką i praktycznym zastosowaniem tej wiedzy, programowaniem i projektowaniem sieci komputerowych.
  6. Mateusz Wysokiński z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Końskich interesuje się głównie aplikacjami internetowymi, sieciami komputerowymi, tworzeniem stron internetowych w języku HTML i CSS.
  7. Aleksandra Rudalska jest uczennicą klasy drugiej Niepublicznego Technikum Zawodowego w Końskich Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach. Kształci się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Aktywnie uczestniczy w zajęciach obowiązkowych i pozalekcyjnych.

Stypendia Ministra Edukacji Narodowej otrzymali dwaj absolwenci II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich – Maciej Dziuba, obecnie student Uniwersytetu Jagiellońskiego i Mikołaj Grzebieluch, student Uniwersytetu Warszawskiego. Obaj z imponującym dorobkiem, mają na swoim koncie najbardziej prestiżowe nagrody w wielu konkursach krajowych i zagranicznych.

Najliczniejsze grono wśród nagrodzonych, jak widać stanowili uczniowie specjalizujący się naukach ścisłych, dla których matematyka na poziomie zaawansowanym, informatyka i wszelkie nowe technologie nie mają tajemnic. Niezwykle szeroki jest też wachlarz zainteresowań laureatów, od plastycznych, muzycznych i literackich, poprzez lingwistyczne i historyczne, aż po najbardziej zawiłe tajniki nowoczesnych technologii komputerowych. Życzymy wszystkim kolejnych sukcesów i spełnienia najbardziej śmiałych i ambitnych planów życiowych.

Opracował: Adam Kubka

GALERIA - MŁODZI I ZDOLNI...

2  3  4

5  6  7

8  9  10

11  12  13

14  15  16

17  18  19

21  22  23

24  25  26

fot. Adam Kubka

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich