loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

BÓG HONOR OJCZYZNA i SPORT - OSTATNIE POŻEGNANIE ŚP. PIOTRA PYTKI

Paweł Goraj - Administrator

W ostatniej drodze Panu Piotrowi towarzyszyła rodzina, zdjęcie BÓG HONOR I SPORT...najbliżsi, znajomi i przyjaciele, ale także przedstawiciele samorządu powiatowego i gminnego. Msza pogrzebowa odbyła się 11 lutego 2020 roku, w kościele pw. Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Kazanowie. „Dziś żegnamy wspaniałego człowieka, wielkiego patriotę i sportowca” – słyszeliśmy podczas okolicznościowego kazania.

 

Można powiedzieć, że trudno było szukać uroczystości patriotycznych, na których nie było by Pana Piotra, któremu prawie zawsze towarzyszyła, zmarła w kwietniu ub. roku, żona Irena. Razem, z wielkim szacunkiem odnosili się do pielęgnowania „polskości” i przypominania młodym pokoleniom o wartościach zawartych w dobrze nam znanym haśle: „BÓG HONOR OJCZYZNA”. Sport towarzyszył Panu Piotrowi od wczesnych lat młodzieńczych i choć lata upływały pasja nie gasła, wręcz przeciwnie. Wielki wysiłek włożony w treningi zaowocował sukcesami na arenie krajowej, jak również europejskiej i światowej. Ciało śp. Pana Piotra Pytki spoczęło na cmentarzu Parafialnym w Kazanowie. Władze powiatu koneckiego, w tym dniu reprezentowała delegacja: Marian Wikiera, Krzysztof Stachera, Marcin Wiaderny i Paweł Kubiak.

Opracował: Paweł Kubiak

GALERIA - BÓG HONOR I SPORT...

2  3  4

5  6  7

8  10  11

fot. Paweł Kubiak

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich